Konya ve kasaba illerde kullanılmamış eğitim öğretim yılı başladı

Konya, Afyonkarahisar ve Aksaray’bile bakir eğitim tedris yılının başlaması zımnında okullarına mevrut öğrenciler dersbaşı yaptı.

Öğrenciler, yaz tatilinin ardından arkadaşları ve öğretmenleriyle buluşmanın mutluluğunu yaşadı.

İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra sınıflara alınan öğrenciler arkadaşlarıyla hasret giderdi.

İlköğretim Haftası kapsamında ise Atatürk Anıtı’nda ve Selçuklu Cahit Zarifoğlu İlkokulu’nda merasim düzenlendi.

Ilbay Vahdettin Özkan, törende yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Eskimemiş eğitim öğretim yılının şiddetli uğurlu olmasını, eğitime, eğitimin yaygınlaşmasına, insanlarımızın yetişmesine açkı olmasını istiyorum. Temel olan insana dokunmaktır. Öğrencilerimize apotr olmaktır. Eğitimin yaygınlaştırılması, birinci sınıf arkaç getirilmesi, kapasitesinin arttırılması bizim ana hedeflerimizdir. Bütün bu arada bu doğrultuda çalışıyoruz.”

Sınıfları gezen Ilbay Özkan, öğrencilere ve öğretmenlere bakir eğitim bilimi yılında sükse diledi.

Afyonkarahisar

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, Atatürk İlkokulu’nda düzenlenen programda, kentte 841 okulda 8 bin 281 derslikte 10 bin 972 sarıklı ve 147 bin 241 öğrenciyle bugün eğitim tedris yılına başladıklarını söyledi.

Yiğitbaşı, “İnsan doğduğu andan itibaren öğrenmekte ve öğrendiklerini tıpkı mal boyu hayatına yansıtmaktadır. Üste öz hayatı dışında, özlük çocuklarının genişlik yakınlarının hayatına da bu etkileri yansıtabilmektedir. Lazım vukuf, icap insani ve milli değerler açısından terbiye hepimizin bildiği gibi olmazsa olmazımızdır. İşte bu nedenle bizler ülkenin genişlik makro sunu kıymetli meselesi olarak eğitim öğretimi görmekte ve bu alanda kalitenin artması için maksimum mücahede göstermekteyiz.” dedi.

Törende şiirler okundu, halk oyunları oynandı, cimnastik gösterileri yapıldı.

Aksaray

Aksaray merkeze tutkun Karaören Köyü Ortaokulu’nda planlı törende Vali Hamza Aydoğdu ile DÜRÜST Tümen Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu evvel ders zilini çaldı.

Okul bahçesinde gerçekleştirilen törende istinkâf etmek duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Törende 8. sınıf öğrencileri 5. dershane öğrencileri ile anasınıfına başlayan miniklere çiçek sunarak yavuz geldiniz seremonisi yaptı.

Vali Hamza Aydoğdu, Aksaray’de 6 bin 700 öğretmen ile 92 bin öğrencinin yeni eğitim bilimi ve öğretim yılına başladığını aktardı.

Ailelerin çocuklarıyla artık sıra geçirmesi gerektiğini vurgulayan Aydoğdu, “Her Bir çocuğumuzun hususi yetenekleri var. Sınavlardan alınan sonuçlar temas zaman asıl başarıyı ölçmez. Başarıyı nerede aradığımızın kararını isnat etmek zorundayız.” dedi.

Öğrencilerin umum oyunları gösterisi sunduğu tören, Ilbay Hamza Aydoğdu ile SELIM Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu’nun geçmiş ibret zilini çalması ile sona erdi.

Sınıfları konuşma eden Vali Hamza Aydoğdu ve protokol üyeleri yeni dönemin kılıklı olması temennisinde bulundu.Share: