Konyaaltı Belediyesi, Başarısız Atılmış Hedefiyle ‘Dönüştürme’ye Devam Ediyor

Konyaaltı Belediyesi, sürdürdüğü rate atılmış projesi kapsamında ilçede bulunan erkek berberi dükkanlarına bıraktığı kutular aracılığı ile kontrollü yerine topladığı atılmış jiletleri dümbelek dönüşüme kazandıracak.

Konyaaltı Belediyesi Kasaba Himaye Müdürlüğü ekipleri, ilçede mevcut erkek berberi ve görk salonlarına kutu yerleştirerek atılan jiletlerin elan güvenli ve zinde aynı şekilde toplanmasını sağlayacak. Biriken atıklar, esasen ekipler yoluyla toplanıp gabi transformasyon merkezine aktarılacak.

Dönüştürülebilen değme atığı toplayıp hem doğayı hem üstelik abuhava değişikliğine illet olan faktörleri ortadan kaldırmaya ulama bulmak istediklerini belirten Konyaaltı Belediye Başkanı Eli Açık Sağ, doğaya pahal etkide kâin yekpare etmenler ile uğraş ettiklerini söyledi. Bu kapsamda ilçede mevcut özellikle berber dükkanlarına atılan tıraş bıçağı kutusu yerleştirerek konuyla ilgili işletme sahiplerini bilgilendirdiklerini dile getiren Salim, “Doğayı biz koruyacağız. Şayet bu görevi üstlenmezsek kim yapacak? Beyninde tıpkısı sevgili var ve dizge durup birinin yapmasını mı bekleyecek? Hayır! Bu hepimizin görevi. Üzülerek söylüyorum ama geçenlerde eksiksiz devletlerin üzerinde duracağı yeryüzü büyük bahis natür ve abuhava değişikliği olacak” dedi.

İlçede bu uygulamayı makro hale tebliğ etmek istediklerini bile sözlerine ekleyen Komutan Iyi, “Doğanın korunması ve iklim değişikliği konularında Konyaaltı belediyesi namına üzerlerimize düşeni yapmaya hız gösteriyoruz. Çünkü çocuklarımıza elan gür bire bir ati çoğaltmak amacıyla bunu açmak zorundayız. Bu yüzden geri dönüştürülecek rastgele atığı topluyoruz. Zira bu kat ile bütçemize önemli tıpkı yardım sağlıyoruz” diye konuştu.Share: