Konya’da servis minibüsleri ve araba çarpıştı: 14 çorlu

Konya’da servis minibüsleri ve makine çarpıştı: 14 yaralı

KONYA – Konya’da, iştirakçi servis minibüsünün benzeri yönde durum halinde olan araba ve başka aynı servis minibüsüyle çarpışması sonucu 14 gönül yaralandı.

Kaza, saat 08.30 sıralarında format Karatay ilçesi Fevziçakmak Mahallesi Aslım Caddesi üstünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, vahim sis zımnında kuruntu mesafesinin saha düz 10 metreye kadar düştüğü Aslım Caddesi üzerinde seyir halinde olan Bekir U. idaresindeki 42 EML 23 plakalı servis minibüsü, önceki tıpkı yönde reviş halinde olan Hasan O. idaresindeki 42 AVC 57 plakalı otomobille peşi sıra endüstri sitesinden caddeye geçmek talip Gökhan T. yönetimindeki 34 EUJ 025 plakalı servis minibüsü ile çarpıştı. Kaza ihbarı üstüne fenomen adına afiyet ve polis güçleri ekipleri sevk edildi. Kazada, her iki servis aracı sürücüsü ile minibüslerde kâin 12 dirilik yaralanırken, otomobil sürücüsü kazayı dağ almadan atlattı. Yaralılar ambulanslarla site merkezindeki muhtelif hastanelere kaldırılarak tedavi altına makbuz. Yaralıların esenlik durumunun ongun olduğu öğrenildi.

Emniyet yetkilileri, özellikle sabahleyin saatlerinde bunaltıcı sis dolayısıyla meydana gelebilecek kazalara karşı sürücülere uyarılarda bulunarak, izlem mesafesine uyulması, sivri atiklik yapılmaması, araçlarda mevcut sis farlarının kullanılması, gidiş geliş meni ve işaretçilerine uyulması gerektiğini hatırlattı.

Share: