Konya’da “Yayalar İçin 5 Adımda Emniyetli Trafik” etkinliği düzenlendi

Konya İl Emniyet Müdürlüğü, trafikte yaya güvenliği üstüne farkındalık oluşturulma üzere “Yayalar İçin 5 Adımda Tehlikesiz Gidiş Geliş” etkinliği gerçekleştirdi.

Kültürpark’ta planlı programda, polis ekipleri müşahede ve volta engelli vatandaşların muvakkat geçidinden geçmesine apotr oldu.

Gidiş Geliş Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince vatandaşlara bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

Vali Yardımcısı Mehmet Münevver, hedeflerinin miftah sürücülerine yayalara sefer ita alışkanlığını benimsetmek olduğunu söyledi.

Bunun için farkındalık çalışmaları yürüttüklerini belirten Entelektüel, “Gelgeç yola adımını attığında önceliğin onun olduğunu topluluk bilincine yerleştirmek amacıyla bu etkinliği yapıyoruz. Etkinliğimizi biçim kaymakamlık kaymakamlıklarımızı, İl Cingöz Komutanlığımız ve İl Güven Müdürlüğümüzle bu arada yürütüyoruz. Önemli olan bu etkinliğin gündeme taşınıp zihinlerde düz edinmesidir.” diye konuştu.

Etkinliğe katılan İl Emniyet Müdürü Açık Deniz Etkili dahi koluna giren âmâ vatandaşlarla bulaşıcı geçidinden geçti.

Zinde, “Cümle sürücülerin yayalarımıza, çocuklarımıza ve sakat kardeşlerimize hele özen etmesini istiyoruz. Kent içi trafik kazalarında çokça okkalı azalış var. Hele âdemoğlu kazalardaki azalış dikkati çekiyor. Bunu sıfıra indirmeyi hedefliyoruz ve herkesin duygun olmasını istiyoruz.” ifadesini kullandı.

Share: