Kortej Bektaş: “Bizim amacıyla koca olan buradan 3 puanla dönmekti, bunu başardık”

Yılport Samsunspor Beceri Direktörü Bayram Bektaş, Altay deplasmanında aldıkları 2-0’lık galibiyetle lige büyük aynı mir yaptıklarını söyledi. Bektaş, “Bizim amacıyla kebir olan buradan 3 puanla dönmekti, bunu başardık” dedi.

Spor Kaba But 1. Lig’in küşat maçında Samsunspor, deplasmanda Altay’ı 2-0 aşınmış etti. Maçın peşi sıra planlı matbuat toplantısında Samsunspor Teknik Direktörü Alay Bektaş, maçı değerlendirdi.

Söz Bektaş, “El aynı maç olacağını biliyorduk. Çokça aşkın kaybedecek bire bir şeyi olmayan amma alacağı seçkin puanın önemini bilen bir rakibimiz vardı. Bizim birlikte eksiksiz tersi, haddinden fazla çok şey kaybedebilirdik. Koca aynı baş fethetmek istiyorduk. Pik haddinden fazla gani hazırlanmıştık. Çalıştıklarımızı dolgunca uyguladık. Çıkarken yaptığımız niteliksiz hatalarla rakibe çok sayıda okazyon verdik. Bunlara çokça bol çalışacağız. Savunmamız ferah durdu. Golü bulduktan sonra oyunun kontrolünü elimize alıp bar oyunu ve birleştirme ataklarla oyunu tutmamız gerekirken, az buçuk bocaladık. Sahi bu büyüklüğünde cıvıl cıvıl bire bir savunma yapan rakibe karşı 4-5 çıngı kemiksiz vesile kaçırdık. Atmamız gerekiyordu amma atamadık. Çokça şükür ikinci golü bulduktan bilahare maçı koparmış olduk. Altay’ı kutlama ediyorum, çokça dolgunca savaş ettiler. Bizim için kebir olan buradan 3 puanla dönmekti, bunu başardık. Galibiyeti camiamıza, taraftarlarımıza ve covid olan başkanımıza bağış ediyorum. Başkanımız bana ‘En adamakıllı çıkar yol 3 puan’ demişti, hediye olsun” dedi. – İZMİR

Share: