Köşk’te karşılık denetimleri devam ediyor

Aydın’ın Kasır ilçesinde fahiş fiyatların önüne geçilmesi üzere gerçekleştirilen kıymet denetimleri geceli gündüzlü devam ediyor.

Kasır Belediyesi polis ekipleri, kaza genelinde neşelilik gösteren marketlerde ana gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik fahiş denk ile etiket denetimlerine mütemadi bitmeme ediyor. Zabıta Müdürlüğüne ilişkin ekipler, marketlerdeki reyonları gezerek, gıda ve esas istihlak ürünlerinde fiyat artışlarından sergen ve sandık fiyatları arasındaki uyuşmazlığa kadar tıpkı çok konuda ayrıntılı denetimde bulundu.

Köşk Belediye Reisi Nuri Güler, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Ekiplerimizin gerçekleştirdiği denetimlerle vatandaşlarımızın aldanmaması, yanılmaması üzere elimizden geleni yapıyoruz. İlçemizde elektrik gösteren işletmeler ve marketler belli aralıklar denetleniyor. Hele akıbet zamanlarda seviye üzerinden bahaneler üretip denk artışı yapanlara fırsat vermeyeceğiz. Esnaflarımızın bu hassasiyetleri göz uğrunda bulundurması gerekiyor. Bu konuda vatandaşlarımızla birlikte işbirliği içerisindeyiz. Hemşerilerimizden böyle bire bir durumla karşılaştıklarında belediyemize bilgi vermelerini istiyoruz” ifadelerine düzlük verdi. – AYDIN

Share: