KTSO üyesi esnafların afetzedeler için topladığı nakdi yardımlar TOBB müzaheret adına aktarıldı

Kırklareli Tecim ve Sanayi Odası (KTSO) üyesi esnaflar, “Asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 10 ildeki depremzedeler üzere gerçekleştirilen müzaheret kampanyasına nakdi destek verdi.

KTSO Başkanı Soner Ilık, yaptığı bağlanmış açıklamada, hane üyelerinin yaptıkları 261 bin 870 liralık nakdi yardımı AFAD’a çalışmak için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yardım yerine aktarıldığını bildirdi.

Depremin arkası sıra parçalanmamış Türkiye’nin seferber olduğunu anımsatan Ilık, desteklerini esirgemeyen ve depremzedelerin yaralarını sarmaya katkıda bulunan herkese teşekkür etti.

Allah’tan hakeza felaketleri bir henüz yaşatmamasını dileyen Ilık, “Elimizden geldiği kadarıyla hareket bölgesindeki vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya çalışıyoruz. Yardımlarımız artık bile devam edecek. Deprem bölgesinde etkili herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yaralılarımıza ivedi şifalar, hayatını kaybedenlere dahi Allah’tan yağmur diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: