Kulaklıkla muvakkat geçidinden güzeşte ve gelen treni görmeyen zinde kız ölümden döndü! O anlar kameralara yansıdı

İlkadım ilçesinde bulunan Baruthane İstasyonu’nda meydana gelen olayda 18 yaşındaki Simay Taşabat’a bulaşan geçinde uzaktan geçerken tramvay hafif şekilde çarptı. Çarpmanın etkisi ile yere sakıt Simay Taşabat, kazayı ızdırap almadan atlattı. Kazanın şoku ile tramvaydan nazil 12 yıllık vatman Yasemin Danışmaz ise evvel adına genç kızın yanına koştu. Kızın sağlık durumunun ferah olduğunu gören vatman, ona sarılarak avunç etti. Kulaklık yüzünden yaşanan kaza andaç ve sonrası ise asayiş kameralarına giderek yansıdı.

“HAFİF BİR KONTAK OLDU”

Kaymakamlık sonrası olayın yaşandığı istasyonda Simay Taşabat ve vatman Mısır Yasemini Danışmaz aynı araya geldi. Olayı anlatan Vatman Mısır Yasemini Danışmaz, “Görüngü sabahleyin saat 08.00 civarında meydana geldi. Dalan 1 yönünde Baruthane İstasyonu’na yaklaşırken geçici geçidinde normal frenlememi yaptım. Bayan arkadaşımız esen ve sol yönüne bakmadan geçiyordu. Kulaklıkları takılıydı. Beni tek şekilde duymadı. Ben frenleme yaparak umum ünlü uyarıcılarımı kullandım. Buna rağmen beni duymayınca müstacel fren uyguladım. Bu acil fren, kaba frendir. Bu frenle onun henüz fazla yaralanmasını engellemiş oldum. Belli Belirsiz aynı irtibat oldu. İkimize dahi eski olsun” dedi.

“SARILDIK, KUCAKLAŞTIK”

Gençlere uyarılarda kâin Yasemin Danışmaz, “Benim birlikte üniversiteye giden aynı Simay gibi bire bir kızım var. Yaşanan ilçe sonrası yanına giderek ona sarıldım. ‘Geçmiş olsun, beni duymadın mı?’ dedim. Hem onu teselli ettim hem da kendimi avuntu ettim. Sarıldık, kucaklaştık. Hiçbir madde olmadığını görünce haddinden fazla sevindim. Biz temas dönme model üzerindeyiz. Seçme zaman 3 saat tramvay sürüyoruz. Gerçekte kazaya ramak mütezayit anlar sürekli oluyor. Bu şekilde kazalarımız çokça eşsiz oluyor. Benim gençlere temennim şudur: Karayolundan karşıdan karşıya geçe sağımıza, solumuza bakıyorsak tramvaydan indiğimizde arızi geçitlerinde birlikte tıpkısı şekilde bakalım” diye konuştu.

“BIRKAÇ KALSIN KENDİMİ DAĞITIYORDUM”

Simay Taşabat ise “Sabah uyku semesi tıpkı şekilde yolda yürürken, kulaklık de asma tıpkı şekilde etrafımdan herhangi bir patırtılı duymuyorum. Düzenlilik görevlisi bana bağırmış amma ego cemi yerine fark etmediğim amacıyla usa vurma namına soluma baktım ve tramvay bana aracısız çarptı. Tramvayın çarpmasıyla ileriye akilane savruldum ama olduğum yerden hemencek kalktım. Tramvayı kullanan vatman abla aracısız yanıma gelip bana sarıldı. Oradan ayrılabilirdi ama yanıma gelmesi beni haddinden fazla bahtiyar etti. Güvenlik ve çevredeki vatandaşlar ambulans çağırdı. her öz olabilme ihtimaline cebin çağırdılar fakat aynı problemim çıkmadı. Sonrasında tramvayı kullanan ablanın seçme suçu olmadığı yönünde tutulan dilekçeye imza attım. Kulaklığı baş haklamak amacıyla takmıştım ama bir iki kalsın kendimi dağıtıyordum” şeklinde konuştu.

Share: