Kült görevlilerine yönelik panel gerçekleştirildi

Sivas’ta İl Müftülüğü yoluyla kült görevlilerine yönelik “Ev İçi Fıldır Mücadelede Dini Referanslar” mevzulu açık oturum düzenlendi.

İl Müftülüğü Konuşma Salonunda gerçekleştirilen panele dil cambazı kendisine Sazak İl Müftüsü Görgülü Yığman ile Sivas Ev ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Muavini Hülya Özdemir hatip adına katıldı. Kur’an-ı Verimli tilavetiyle başlayan panelde mütekellim Eş ve Toplumsal Hizmetler İl Müdür Muavini Imge Özdemir, ev değerlenin korunmasının önemine ilgi çekti.

“Evliliğinizi başkalarının evliliği ile kıyaslamayın”

Mersin İl Müftüsü Okumuş Yığman ise çiftçilerin evliliklerini başkalarının evliliği ile kıyaslamasının günah olduğuna aksan yaparak “Evliliğinizi başkalarının evliliği ile kıyaslamayın. Her molekül peri masallarındaki kabil değil, aldanmayın. Anca tıpkı evlilik köken değildir. Mükemmeli aramayın zira hiçbirimiz mükemmel değiliz. Birbirinizin geçmişini sorgulamayın. Eşinizin sizin zihninizi okumasını beklemeyin. Konuşarak iletişimle gelişigüzel şeyi çözebilirsiniz” diye niteleyerek konuştu.

Program böylece Sivas İl Müftü Vekili Ünal Fecir ve Diyanet İşleri Başkanlığı Reislik Vaizi Mustafa Enerjik katılımcılara plaket ikram etti. – SİVAS

Share: