KUŞU ENKAZDA ÖLEN EMİR’E SÜRPRİZ

ADIYAMAN’üstelik oturdukları sülale depremde yıkılan Ferman Altıntaş’ın (9) ‘Limon’ adlı kuşu, enkazda öldü. Ailesiyle Afyonkarahisar’a gelerek yurda yerleşen ve burada okula başlayan Egemenlik’e bakir tıpkı kuş ödül edildi. Kaime, kuşa ‘Limon’ adını verdi.

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde yıkıma neden olan depremlerde Kaime Altıntaş’ın ailesiyle birlikte Adıyaman’dahi oturduğu karı de yıkıldı. Sarsıntı sırasında babaannesinin yanı sıra olan Emir Altıntaş ve ailesi incitici almadan kurtuldu. Buyruk Altıntaş’ın isteyerek baktığı ve ‘Limon’ adını verdiği yârenlik kuşu ise yıkılan evlerinin enkazında öldü. Depremin arkası sıra Buyuru Afyonkarahisar’a mevrut sülale, Çiğiltepe Yetersiz Müdürlüğü’ne yerleştirildi.

YENİ KUŞU TESLİM EDİLDİ4’üncü sınıf öğrencisi Buyruk Altıntaş, deprem nedeniyle uzatılan sömestir tatilinin peşi sıra Mimar Sinan Mesleki ve Ustalık Eğitim Bilimi Lisesi’nde oluşturulan sınıfta baştan eğitime başladı. Depremzede çocuklara bindi için oyuncak kampanyası düzenleyen Ahmet Ömer Kocaşaban İlkokulu yöneticileri ve öğretmenleri, İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci ile birlikte birkaç ahit önceki Irade’in yetişek aldığı okula geldi. Milli Eğitim Bilimi Müdürü Sünnetci, Egemenlik Altıntaş’ın durumundan bahsederken, çocuğun ölen kuşunun namına benzeri kuş istediğini söyledi. Bunun üstüne dakikasında organize olan okul yöneticileri ve öğretmenleri, Emir’e bire bir kuş ve mehterhane aldı. Kafese konulan kuş, 21 Şubat’ta tören düzeni üyeleriyle alay malay okulu ziyaret eden Vali Kübra Güran Yiğitbaşı aracılığıyla Irade’e teslim edildi.’SINIFIN MASKOTU OLACAK GALİBA’Büyük bahtiyarlık kıvrak Kaime Altıntaş, Vali Yiğitbaşı’nın sorusu konusunda eskimemiş kuşuna da ‘Limon’ adını verdiğini söyledi. Ilbay Yiğitbaşı, Buyuru’e kuşu belen ederek, “Sınıfın maskotu olacak mahsus” dedi. İl Milli Terbiye Müdürü Miraç Sünnetci bile Ferman’e, kuşu sınıfta besleyebileceğini söyledi.

Aldığı kuşuyla sırasına oturan Emir Altıntaş, “Çarkıt kuşumun adına bu oldu. Çok güzel aynı kuştu ötekisi. Farklı kuşumun yerini tutar mı bilmiyorum. Mutluyum, çokça teşekkürler. Binada oturuyorduk, o an hareket olmuştu ama tığ babaannemlerdeydik. Kuşum kafesteydi. O devir öldü. Onun üzere çok üzgünüm” dedi.

Share: