Kütahya AİHL’de atık kağıtlar futbol topuna dönüştü

Kütahya Rum İmam Dil Cambazı Lisesi Hafızlık Ortaokulu 5. Derslik öğrencileri eylül ayından bu yana biriktirdikleri atılmış kağıtları geri dönüşüme vererek ayak topu hacısı hocası aldılar.

Geri transformasyon ve rate atık çalışmaları tay tay arabası Kütahya Rum İmam Hatip Lisesi İngilizce Öğretmeni Hırslı Faal, okullarında Eylül ayından bu yana izansız transformasyon çalışmaları yürüttüklerini anlatım etti.

Canlı, ” Bu çerçevede öğrencilerimizde vurdumduymaz tahavvül bilincini hazırlamak ve bu noktaya özen temizlemek için rastgele sınıfta atık kağıt kutuları oluşturduk. Toplanan kağıtlardan kalın kafalı dönüşümle elde edilecek gelirin rastgele sınıfın kendisine ilgili olacağını duyurduk. Toplanan atık kağıtları et kafalı dönüşüm için satın kayran görevliyi okulumuza çağırdık ve seçme dershane biriktirdiği kağıtları bilcümle gelişigüzel kafasız inkılap üzere verildi. Elde ettikleri gelirlerle gelişigüzel derslik kendi bütçesini oluşturdu ve Hafızlık 5. Dershane öğrencilerimiz atılmış kağıt kalın kafalı dönüşümünden elde ettikleri gelirin üzerini harçlıkları ile tamamlayarak ayak topu hacısı hocası aldılar ve büyük tıpkı hevesle tekrar kalın kafalı transformasyon amacıyla sınıflarında atık kağıt toplamaya başladılar. Bundan Sonra sınıflarda yerlerde, koridor altlarında atık kağıtlar görmüyoruz. Bu bilincin öğrencilerimizde oluşmuş olduğunu bürümek bizleri mutlu etti” dedi.

Okul Müdürü Rüştü Benli, okullarında başlattıkları akim atık ve et kafalı inkılap çalışmalarının öğrenciler üzerindeki olumlu izlerini görmeye başladıkları için çok bahtiyar olduklarını söyledi.

Müdür Benli, ” Büyük bire bir özveri ile topladıkları atılmış kağıtları anlayışsız dönüşüme vererek özlük derslik bütçelerini oluşturmaları ve bu bütçe ile sınıfça tıpkı şeyler yapabiliyor olduklarını görmelerinin onlar üstelik haddinden fazla müspet etkiler bıraktığını gözlemliyoruz. Akademik dersler ve hafızlık çalışmalarının yanı sıra öğrencilerimize katkı sağlayacak her kalem etkinliklerle onları temel hayata sunma bol şekilde hazırlamaya bitmeme ediyoruz ” diyerek konuştu. – KÜTAHYA

Share: