Kütahya, Kültür Yolu Festivali’ne hazırlanıyor

Kütahya Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın başlatmış olduğu Firez Yolu Festivali’ne katılmaya hazırlanıyor.

Çeşitli illerde iri candan ve katılımla düzenlenen Firez Yolu Festivali’nin yenisinin Kütahya’da gerçekleştirilmesi hesabına çalışmalarını sürdüren Kütahya Belediyesi Istikşaf Proje Müdürlüğü koordinasyonunda ildeki paydaşlarla tıpkısı araya gelerek toplantı düzenledi.

Toplantıda paydaşların bugüne kadar yapılan çalışmalar ve sonrası için atılacak adımlar üzerine istişarede bulundular. UNESCO Şehirler Zıkkım Zanaat ve El Sanatları Şehri olan, Iri Taarruz ve Dumlupınar’a familya sahipliği işleyen, varlıklı tarihi ve sanatsal yapısıyla kültürümüzü yaşatan ilimiz bu festivalde vadi kabul etmek üzere çalışmalara şipşak bitmeme edeceği belirtildi.

Vali Yardımcısı Buğur Karadağ’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya; Kütahya Belediye Başkan Yardımcımız Abdullah Damcı, Kütahya Firez ve Turizm İl Müdürü Zekeriya Ünal, Kütahya Belediyesi Araştırı Proje Müdürümüz Mehmet Fellah, Kütahya Belediyesi Firez ve Toplumsal İşler Müdürümüz Saika Akgül, Kütahya Ticaret ve Endüstri Odası temsilcisi, Kütahya Lansman Vakfı (KÜTAV) temsilcisi Adaletli Özkan, Dumlupınar Üniversitesi Iz Faziletkâr Okulu öğretim görevlileri ve şehrimizin sanatçıları katıldı. – KÜTAHYA

Share: