Kütahya’da Vali ve Şehremaneti Başkanının eşleri depremzede ailelerin ihtiyaçlarını yerinde tayin ediyor

Kütahya Valisi Şanlı Polat’in eşi Neziha Çelik, yanı sıra Belediye Reisi Bilici Işık’ın eşi Fatma Işık’la, deprem bölgesinden Kütahya’ya gelen afetzedeleri müzakere ederek yaralarını sarmaya, acılarını paylaşmaya bitmeme ediyor.

Neziha Çelik ve Fatma Işık, depremzedelerin ihtiyaçlarını durumunda belirlemek amacıyla Kütahya’nın çeşitli mahallerine yerleştirilen depremzedeleri ziyaret ederek eski olsun dileklerini ilettiler.

Afetzedelerden, hareket sırasında yaşadıkları print anları ve taleplerini dinleyen Neziha Polat, Familya ve Içtimai Hizmetler İl Müdürü Fatma Uz’dan depremzedelere müteveccih icraat için hikmet aldı.

“Yaralarımızı gelişigüzel saracağız”

İhtiyaçların karşılanması noktasında ne gerekiyorsa yapılacağını kaydeden Polat, “Yaralarımızı bütün alay malay saracağız, alay malay iyileşeceğiz. İhtiyaçlarınızın, taleplerinizin karşılanması amacıyla üzerimize düşeni yapacağız. Tanrı ülkemize ve milletimize tıpkı daha böyle acılar yaşatmasın” dedi.

” Herhangi Bir birine minnettarız”

8 Mart Acun Kadınlar Günü’nü dahi kutlayarak çiçek armağan eden Polat, “Şehit ve gazilerimizin eşleri ve anneleri özellikle oluşmak üzere deprem bölgesindeki yumruk şartlara rağmen acıları ayrımsız nebze olsun dindirmek için büyük tıpkı özveriyle görev fail, zorluğu kolaylaştıran, şefkatiyle, merhametiyle medikal kül kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü gönülden kutluyorum. Seçkin birine minnettarız. İyi kim varsınız” ifadelerini kullandı.

“Tanrı Kütahya halkından razı olsun”

Neziha Polat’e ve Fatma Işık’a yakın ilgilerinden hava teşekkür eden Zöhre Asuman, “Sizlerden, Kütahya halkından Tanrı razı olsun. Seçkin devir kapımız çalınıyor, tıpkısı ihtiyacımız olup olmadığı soruluyor. Milletimiz misafirperverdi biliyorduk ancak sarsıntı sonrasında henüz ongun anladık, tekmil ülke bir tane kalpgâh oldu” dedi.

Ziyarette çocuklarla üstelik yakından ilgilenen Çelik, mütenevvi hediyeler verdi. – KÜTAHYA

Share: