KÜTAHYA’DAKİ FETÖ OPERASYONUNA 13 TUTUKLAMA

KÜTAHYA merkezli 14 ilde, FETÖ’nün finansal yapılanmasına müteveccih planlı operasyonda gözaltına alınan 65 şüpheliden, örgütün sözde yeni devlet imamı olan Mustafa K.?nın de aralarında bulunduğu 13 kaknem tutuklandı.

Güven Umumi Müdürlüğü’nce FETÖ’nün mali yapılanmasına müteveccih başlatılan ‘Gazi Turgut Arslan Operasyonu’ kapsamında Kütahya’nın yanında İstanbul, Ankara, İzmir, Isparta, Bursa, Çanakkale, Hakkari, Çorum, Denizli, Manisa, Antalya, Eskişehir ve Nevşehir’de eş zamanlı baskınlar yapıldı. Operasyonda FETÖ’nün mali yapılanmasında kayran aldığı tespit edilen 65 kaba gözaltına makbuz. Kütahya’ya getirilen şüpheliler geçirildiği sağlık kontrollerinin arkası sıra adliyeye irsal edildi. Şüphelilerden 7’si müddeiumumilik ifadesinin peşi sıra 45’i ise sevk edildiği Barış Ukubet Hakimliği’nce adli kontrol ve daraç dışına çıkış belgesi yasağı konuşarak başıboş bırakıldı. Kütahya’da örgütün neymiş yıpranmamış devlet imamı olduğu tamlanan Mustafa K. ile şüpheliler İsmail Ş., Heves D., Zülfiye K., İlker Y., Son Teşrin Ş., Meral M., Elif I., Ender Y., Yıldız P., Mehabetli Bilgi B., Selma K. ve Mihraç Y. ise ‘örgüt üyeliği’ suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine konuldu.

Operasyonda, şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ise 138 bin 680 lira, 70 bin 575 dolar, 2 bin 520 euro, 2 çeyrek altın, 2 nüsha bilezik, 1 kızıl bileklik ve çokça sayıda el telefonu ile bilgisayar ele geçirilmişti. Soruşturma sürüyor.

Share: