Lastikçilerde kış mesaisi

Lastikçilerde şita mesaisi

BAYBURT – Hava sıcaklıklarının düştüğü ve soğukların iyiden iyiye hissedildiği Bayburt’ta, sürücüler kışlık korse taktırmak amacıyla oto lastikçilerin yolunu tuttu.

Kış mevsiminin ciddi geçtiği Bayburt’ta, vatandaşlar erkenden önlem alarak, şakkadak yağacak olan kar karşısında kıygın olmamak için kışlık lastiklerini taktırmaya başladılar. Kar yağışı öncesi oto lastikçilerde bahir yaşanırken esnaf ise vatandaşları mağdur etmemek için tehlikeli mücahede harcıyor.

Zorunlu kış lastiği uygulamasının ardından vatandaşların dükkanda deniz oluşturduğunu bildiren esnaf Mehmet Asan, “Havaların soğumasıyla birlikte korse değişimlerimiz başlamıştır, epey deniz oldu. Tığ birlikte bu yoğunluğu azaltmak için hayatiyetli tıpkısı şekilde 7/24 çalışıyoruz, insanların mağdur olmamasını istiyoruz, mağduriyetlerini gidermeye gayret ediyoruz. Bundan sonrasında dahi işlerimiz devam edecek gibi” ifadelerini kullandı.

Lastik değiş fiyatları 130 liradan başlıyor 200 liraya kadar çıkıyor

Lastik değişim fiyatlarının aracın ve jantın modeline göre değişim gösterdiğini tamlayan Asan, beribenzer araçlarda fiyatların 130 ile 150 liralık ortada olduğunu, balaban araçlarda ise lastik değişim fiyatının 150 liradan başlayıp 200 liraya kadar çıktığını söyledi.

Sürücülerin kar yağdıktan sonraları mağdur olmaması üzere uyarıda mevcut Asan, “Şu an güç olarak çalışıyoruz amma çabucak kar yağarsa işin rengi değişir. Araçlar yolda kalabilir ya de yoğunluğa göre kolaylıkla değiş yapamayız aynı kaç bölüm sürücüler karda kışta bekleyebilir. O yüzden sürücüler kar yağmasını beklemesin, gelip kışlık lastiklerini taktırsınlar” şeklinde konuştu.

Share: