Liseliler futbol turnuvasının finaline süper klasman maçına yarar kabilinden çıktılar o anlar yüzlerde gülümseme oluşturdu

– Liseliler ayak topu turnuvasının finaline süper küme maçına kazanç üzere çıktılar o anlar yüzlerde tebessüm oluşturdu

BAYBURT – Bayburt’ta liseler arası düzenlenen futbol turnuvası finali mülevven görüntülere hayalet oldu.

Hevesli lig maçı kabilinden düzenlenen bitiş maçında lisanslı hakemler, sağlıkçılar sahada yerini alırken takımını destekleyen meslek öğrencileri bile sahanın etrafında maçı izleyerek arkadaşlarına bindi yöneltmek gayeli tezahüratlarda bulundular. Karşılaşma boyunca desteklerini benzeri dakika olsun esirgemeyen ekol yöneticileri ve öğretmenleri bile sakınma kulübesinde yerlerini alarak kayran kayran taktikler vererek, tezahüratlar ederek karşılaşma bitimine kadar desteklerini sürdürdüler.

Bayburt Mesleksel ve Maharet Rum Lisesi ile Ahi Evran Mesleksel ve Beceri Rum Lisesi öğrencilerinin karşı karşıya geleceği mücadele öncesi Bayburt Mesleki ve Maharet Küçük Asya Lisesi öğretmenleri karşılaşma öncesi şaşırtı yaparak meslek takımına kahvaltı programı düzenledi. Kahvaltıda ayrımsız araya gelen öğrenciler ve öğretmenler, bir güzel karnını doyurduktan bilahare Bayburt’taki tıpkısı eğreti firmasına ilişkin 41 nefis otobüsün ekol önüne gelmesiyle öğrenciler öğretmenleri gözetiminde otobüse bindirildi. Meslek önünden takım otobüsüne binen öğrencilere mızıka kaptanı Avni Güler maç öncesi motivasyon konuşması yaptı. Güler, arkadaşlarına güvendiğini belirterek, maçta ellerinden geleni yapmalarını ve maçı kazanmalarını söyledi. Şarkılarla eğlenerek Taze Osman Stadyumu’na getirilen öğrencileri stadyum önünde muntazır okulun ayrıksı öğrencileri, arkadaşlarını maçın oynanacağı cihet sahası uğrunda alkışlarla karşılayarak bindi verdiler.

Kendileri amacıyla akman ayrımsız şekilde hazırlanan formaları yısa etmek amacıyla soyunma odasına geçen öğrencilere haremlik fail Beden Terbiyesi ve Spor Öğretmeni bir zamanda takımın beceri direktörü olan Beklenti Ziypak birlikte karşılaşma öncesi ayrımsız danışma yaparak, öğrencilere yürek veren açıklamalarda bulundu. Maçın oynanacağı taraf sahasına mevrut öğrencilerin TFF lisanslı hakemlerce sonuç kontrolleri yapıldı. Maç öncesi iki takımın kaptanları da centilmenlikte bulunarak birbirlerine başarılar dileyip, sarıldılar. Alfabe-tura atımının ardından rastgele iki takıma bile başarılar dileyen hakemin önce düdüğüyle maç başladı.

Kırmızı kurnaz görüp 10 kişi kaldılar 4 golle rakiplerini yendiler

Her iki takımın öğrencilerinin de mebzul aynı mücadele sergilediği maçta Bayburt Mesleksel ve Teknik Küçük Asya Lisesi öğrencileri 15’inci dakikada önceki gole vasıl taraf oldu. Ufak yetenekli sakatlıkların yaşandığı maçta kayran kenarında kâin sağlıkçılar öğrencilere müdahale ettikten bilahare karşılaşma kaldığı yerden devam etti. Maçın önceki yarısında yıldızı düşük ayrımsız an hayat dolu Bayburt Mesleki ve Maharet Rum Lisesi öğrencisi 25’nci dakikada al deneyli görerek takımını 10 güç bıraktı. 10 kişiyle pik bitmeme eden Bayburt Mesleki ve Küçük Asya Lisesi, 4-1 skorla rakibi Cömert Evran Mesleksel ve Maharet Küçük Asya Lisesini yenerek ikinciliğe adını yazdırdı. Karşılaşma sonu takımdaki arkadaşlarına bindi veren özge öğrenciler takımdaki arkadaşlarıyla coşkulu bir şekilde galibiyeti kutlayarak arkadaşlarını tebrik kartı ettiler.

Öte yandan öğrencilerin keyifli dakikalar yaşadığı ve doyasıya eğlendiği ayak topu turnuvasında Bayburt Lisesi 7 puanla bir numara, Bayburt Mesleksel ve Ustalık Rum Lisesi 5 puanla ikinci, Milli İrade Rum Lisesi ise 4 puanla üçüncü oldu.

Share: