Makine mühendisi, 250 bin teklik alacağını istediği üzere öldürülmüş

KOCAELİ’nin Koy ilçesinde geçkin Uğraş Taş’ın hisse senedi durumunda F.C ve R.C. vasıtasıyla tabancayla vurularak öldürülmesine ilişik detaylar ortaya daha çok. Makine mühendisi olan Taş’ın, şüphelilere fabrika kurulması konusunda düzentileme yaptığı, bu işten küsurat alacağı olan 250 bin lirayı isteyince çıkan tartışmada öldürüldüğü belirtildi.

Olay, geri Cenup Mahallesi Fatih Caddesi’nde meydana geldi. F.C. ve R.C. aralarında servet meselesi nedeniyle münazaa mevcut Savaş Taş’a ait hisse senedi adına geldi. İş yeri uğrunda başlayan ağız dalaşı bir anda kavgaya dönüştü. Yaşanan patırtı esnasında F.C. ve R.C., iş yeri içerisine kaçan Uğraş Taş’a keskin açtı. Cidal Taş, sine bölgesinden 3 kurşunla yaralandı. Bu sırada seken mermilerden biri birlikte aksiyon yeri çalışanı İ.K.’ye derkenar etti. Hastaneye kaldırılan yaralılardan Cenk Taş, kurtarılamadı. Olayın ardından otomobille kaçan iki nahoş, Dilovası ilçesi haklı polis marifetiyle yapılan operasyonla yakalanarak gözaltına alındı.

Makine mühendisi olan ve yurt dışında üstelik bu soy üretimlik kurma çalışmaları yaptığı öğrenilen Uğraş Taş’ın, 2 şüpheliye Ağrı’üstelik bir üretimlik kurulması ve makinelerin kurulumu üstüne düzentileme yaptığı belirtildi. Uğraş Taş’ın bu çalışmasından kalan kısaca 250 bin lira alacağını F.C ve R.C.’den temenni ettiği, çıkan tartışmada hayatını kaybettiği öğrenildi.

Olayla ilişik soruşturma devam ederken ayağından yararlanan İ.K ‘nin durumunun bol olduğu bildirildi. Uğraş Taş’ın ise yapılan ölü açımı sonrasında toprağa oluşmak için memleketi Malatya’ya gönderildiği tabir edildi.Share: