Malatya Benzin Üreticileri Birliği Başkanı Kurtoğlu: Maya Efsanevi Ette Elan Çok Mülk Ettiği İçin Nazik Bir Canilik, Kırım Yaptılar

Malatya Süt Üreticileri Birliği Başkanı Ermiş Kurtoğlu, “Damızlık efsanevi ette elan aşkın dünyalık ettiği için nazik ayrımsız canilik, kırım yaptılar. Buna üstelik tümce peyrev kaldı. Önümüzdeki süreçte benzeri kilogram ete ve süte kadın olacağız. Fiyatlar daha bile yükselecek. Şu anda benzin bulunmayan ki. Türkiye’bile benzin üretimi düştü” dedi.

Eren Kurtoğlu, kontak binasında bugün yaptığı açıklamada, 2023 yılının Malatya için ‘benzen yılı’ olması temennisinde bulundu. Malatya’birlikte bugüne kadar süt ile ilişik vahim projeler yaptıklarını fakat mergup verimi elde edemediklerini ifade fail Kurtoğlu, ” Şahnahan’daki süt toplama merkezimiz bu kamer faaliyete başlayacak. Malatya’da sütle ait bastırık çeken üreticilerimizin da talebi neticesinde, 10-20 sülale bir arada olan benzin üreticilerimizin bulunduğu bölgelere kuracağız. sürekli o tanklara toplayarak bunun pazarlamasını yapacağız” diye niteleyerek konuştu. Kurtoğlu, öz alın terlerine ve emeklerine erbap çıkabilmeleri üzere üreticileri irtibat olmaya çağırdı.

“SÜTÜ PAZARLAYACAK BİR SİSTEM OLUŞTURACAĞIZ”

Kurtoğlu, maya hayvanların kesime gitmesinden çevre gâh bölgelerde sütle ilgilendiren sıkıntılar yaşandığını belirterek şunları söyledi:

“Orduzu bölgesinde benim işletmem var. Biz, süt yetiştiremiyoruz, vatandaşın talebine karşılık veremiyoruz. Tankları dağıtacağımız bölgelerde, altyapısı olan ilçe ve mahalle varsa Ziraat Bankası yoluyla faizsiz alık dağıtacağız. Bakanlığımız, 18-40 gözyaşı ortada, benzen ineği yetiştiriciliğiyle ilgilendiren şehadetname alanlara hem Kültür Bankası hem de KOSGEB marifetiyle faizsiz cesaret verecek. Malatya’dahi bu işi yapmak isteyenler amacıyla tıpkısı eğitim programı yapacağız. Gençlere terbiye verip şehadetname almalarını sağlayarak onların üretecekleri sütü da pazarlayacak tıpkısı sistemi ilişki olarak Malatya’dahi oluşturacağız.

“HEM ÜRETİCİ HEM BIRLIKTE SANAYİCİ KAZANACAK”

Darende olur, Hekimhan peki, oradaki mahallelerimizde, talepte bulunursa oralara üstelik istedikleri yere götürüp tankı kuracağız. Bizim amacımız, şu anda jale süte alım satım çıkarmak. Ürettiğimiz ürünün kalite analizini dahi yapacağız. Malatya, bu işte yağ oranı haddinden fazla efdal ayrımsız ilimiz. Millî firmaların da muhakkak Malatya’ya girip rakiplik oluşturabilirsek sütü istediğimiz fiyattan sattıktan bilahare süt etkin firmaların idmansız maddelerini üstelik karşılayacağız. Malatya’daki firmalarımıza kaliteli benzen gerçekleştirme edebilirsek onlar dahi birinci sınıf nişane üreterek işletmelerini büyüteceklerdir. Yani üreticiler kazandıkça sanayicilerde kazanacak.”

“DAMIZLIK EFSANEVI ETTE DAHA AŞKIN PARA ETTİĞİ İÇİN ŞIŞMAN BİR CANİLİK, KATLİAM YAPTILAR. BUNA DA BÜTÜN SEYİRCİ KALDI”

Kurtoğlu, ağır sıklet sayıda damızlık hayvanın kesime gönderildiğini rapor ederek şunları aktardı:

“Normalde maya hayvanın kesimi yasak ama uygulamada rahatlıkla bilcümle hayvanlarımız kesime gitti. Kimesne karışan olmadı ve bunu denetlemedi. Bakanlığımızın her kesimhanede aynı baytar temsilcisi var. Mehtaplı hayvan bilimi kesildi, bunlar neye göre kesildi? Danalar içerisinden çıkarıldı. Damızlık efsanevi ette daha fazla servet ettiği üzere şişman aynı canilik, kırım yaptılar. Buna bile bütün seyirci kaldı. Önümüzdeki süreçte tıpkısı kilo ete ve süte eksikli olacağız. Fiyatlar daha bile yükselecek. Şu anda benzen bulunmayan kim. Türkiye’bile süt üretimi düştü. Küreselcilerin dahi bu aha parmağı var. Benzeri vuzuh bütün tavuklarımızı imha ettiler, şimdide birlikte büyükbaşı yok etmek istiyorlar. Banko buna cevaz etmememiz gerekiyor.”

Share: