Malikanesi FBI ajanları vasıtasıyla basılan Donald Trump başkaldırı etti: Tek KUL başkanının başına hakeza ayrımsız şey gelmedi

Rastgele yaptığıyla fenomen olan sakat ABD Başkanı Trump, bu öğün da FBI ajanlarının evini aramasıyla gündeme geldi. Haberi bizzat duyuran Trump, yazılmış tıpkı izah yaptı.

“PIR EVİM İŞGAL ALTINDA”

Trump, ” Florida, Palm Beach’teki fena hâlde evim Mar-A-Lago şu anda abluka altında, büyük benzeri FBI ajanı grubu eliyle yeğin yapılıp işgal edildi, bu milletimiz amacıyla aynasız aynı zamandır. Elan evvel tek ABD Başkanının başına böyle bire bir molekül gelmedi.” ifadelerini paylaştı.

Trump’ın Florida’daki evi.

KASALARINDAN BİRİ KIRILDI

FBI ajanlarının mülkünde bulunan tıpkı kasayı kırdığını kanıt fail Trump, “İlgili çap kurumlarıyla yapılan emek ve iş birliğinden bilahare evime yapılan bu bihaber hâkim vacip yahut akıllıca değildir.” değerlendirmesinde bulundu.

GİZLİ KAYITLAR ARANIYOR

Associated Press, konudan bilgisi mevcut kişilere dayanarak, FBI aramasının, Trump’ın Beyaz Saray’daki görevi sırasında Florida’daki ikametgahına gizli kayıtları alıp almadığına ilişik tıpkı soruşturmayla ait olduğunu belirtti.

Adalet Bakanlığının, bu yılın başlarında Ulusal Arşivler ve Kayıtlar İdaresi yoluyla Mar-A-Lago’dan alınan 15 kutu belgenin içinden sâdır meçhul kayıtların varlığını araştırdığı kaydedildi. Federal yasaların, bilinmedik celal belgelerinin yasalarca sınırlı izinli yerlerden dışarı çıkarılmasını yasakladığı bilgisi paylaşıldı.Share: