Manavgat Belediyesinden, Saraçlı Mahallesine vabeste kayran

Manavgat Belediyesi, rustik mahallelerde vatandaşların dernek, alamet, mevlit kabilinden etkinliklerde toplantı alanı kendisine kullanabilecekleri mecbur alanlardan birini Saraçlı mahallesine kazandırdı.

Manavgat Belediye Reisi Şükrü Sözen’in talimatıyla akıbet adına Saraçlı Mahallesi’nde başlatılan vabeste düzlük yapımı tamamlandı. 226 metrekarelik kısmı, Ömer Dağ Bayır, Ayşe Kır ve varisleri vasıtasıyla bağışlanan hep 310 metrekarelik alanda, bağlı alanın yapılması, mahalle halkında şişman sevinme oluşturdu. Manavgat Belediye Reisi Şükrü Sözen, uray divan üyeleri, şehremaneti komutan yardımcıları ve vahit müdürleriyle alay malay Saraçlı Mahallesi’ne tıpkısı görüşme gerçekleştirdi. Sözen, mahalle halkıyla uzunca kardeşçe gerçekleştirdi,sav ve taleplerini dinledi.

“Kapalı alanlara ihtiyaç var”

Alanı bağışlayan Dağ Bayır ailesine teşekkürname eden Başkan Şükrü Sözen, “Saraçlı Mahallesi’ni önemsiyoruz. Sınırlanmış alanların önemini biliyoruz. Köylerimizdeki vatandaşlarımız düğünde derneğinde tıpkısı araya katılmak için bağlı alanlara ihtiyacı var. Bu mahallemizde dahi gerekseme vardı. Merkeze mail bir yerde etme ihtiyacı görünen oldu. Kendimize ilgilendiren bire bir meydan olmadığını belirleme ettik. Ev fertleri tek bedelsiz bu alanı bağışladılar. Çok büyük özveridir. Bilcümle Dağ Bayır ailesi fertlerine bütün kalbimle zevalsiz teşekkürlerimi sunuyorum ” dedi. – ANTALYA

Share: