Manisa’da “6 Küçük Ay Sarsıntı Şehitleri” ormanı oluşturuldu

Manisa’da, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana mevrut depremlerde hayatını kaybedenler için “6 Şubat Sarsıntı Şehitleri Ormanı” oluşturuldu.

Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Yunusemre ilçesine sınırlı Bağyolu Mahallesi doğruca dikme dikim töreni düzenlendi.

Törende mütekellim Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, ormanın kente adamakıllı olmasını diledi. Son Teşrin ayında amut ağaç törenleri yaptıklarını ifade eden Karadeniz, “O henüz sefalı geçiyor ama bugün içre biraz matem olan amut ongun töreninde tıpkısı aradayız.” dedi.

Dua edilmesinin peşi sıra 4 bin ağaç toprakla buluşturuldu. Hareket bölgesinden ayrılarak Manisa’daki yurtlara yerleştirilen afetzedeler birlikte rekiz dikti.

Gaziantep’ten mevrut ve Ayşe Hafsa Hükümdar Yurdu’nda küsurat Gönül Borcu Artavus, orman için yetkililere teşekkürname ederek, “Deprem çokça kötüydü, bugüne büyüklüğünde görmediğimiz bir şeydi. Buradaki bent ve ilişki aynı nebze de olsun bizi rahatlattı. Cenabıhak razı olsun, bizimle çok yakından ilgilendiler.” diyerek konuştu.

Share: