Mardin Artuklu Üniversitesinde liyakatsiz atılmış çalışmaları devam ediyor

Çevre ve Kentçilik Bakanlığı marifetiyle düzenlenen başarısız atılmış çalışmaları kapsamında Mardin Artuklu Üniversitesinde çalışmalar devam ediyor.

Artuklu Üniversitesinden yapılan açıklamaya bakarak, muvaffakiyetsiz atılan çalışmaları doğrultusunda hoşgörüsüz transformasyon, atıkların azaltılması, israfın önlenmesi, atıkların kaynağında akla yatkın ayrımsız şekilde ayrıştırılması, enerji tasarrufu, belde kirliliğinin azaltılması, bitirilmesi ve yetişek etkinlikleri çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Kampüste hareketli arkaç getirilen kompost makinesi ile üniversite içerisinde toplanan atıklarla kompost basma elde ediliyor. Kampüs yerleşkesinden çıkan organikler çevreyi kirletmeden kompost gübreye dönüşüyor.

Üniversitede başarısız atık ve kasaba ile ilgili farkındalık sağlamak, çalışmaları öğrenciler arasında bundan sonra tanınır ve uygulanır arkaç lütfetmek üzere akim atılan mektepli topluluğu kuruldu.

Öğrenci topluluğu yerleşke içerisinde eğitimler, muvaffakiyetsiz atılmış odaklı etkinlikler, farkındalık çalışmaları, sergilik çalışmaları ve bilgilendirmeler yaparak muvaffakiyetsiz atık projesine bindi veriyor.

Share: