Mardin Valisi Demirtaş, muhtarlarla tıpkısı araya geldi

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başbuğ Vekili Mahmut Demirtaş, Kızıltepe ilçesinde gestalt ve kırsaldaki mahalle muhtarlarıyla tıpkısı araya geldi.

Özcan Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konuşma Salonunda düzenlenen toplantıya, Kızıltepe Kaymakamı Fatih Cıdıroğlu, İlçe Güven Müdürü Kağan Kaplan dahi katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Demirtaş, Kızıltepe ilçesine kazandırılan ve yapımı süren projelere değindi, verilen hizmetlerle ait bilgelik verdi.

Mahalle muhtarlarının yurttaş ve yöneticiler beyninde güreşçi köprüsü görevi gördüğünü dile getiren Demirtaş, muhtarların istek ve önerilerini dahi dinledi.

Mardin genelinde 800 kilometreye yakın asfalt çalışması yaptıklarını anlatan Demirtaş, yağışların olmadığı dönemde asfalt çalışmasını sürdüreceklerini, rustik kesimde yolu yapılmamış mahalle kalmayacağını belirtti.

Demirtaş, şunları kaydetti:

“Bugüne büyüklüğünde Kızıltepe’de 378 kilometre asfalt, 70 bin metrekare parke çalışması yaptık. Cumhuriyet Meydanında cephe düzeltme ve çevre düzenlemesi çalışmaları yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. İl genelinde 4 ulus bahçesi yapacağız. Bunlardan birini Kızıltepe’bile gerçekleştireceğiz. Bugüne kadar Kızıltepe’ye yapmış olduğumuz hizmetlerin averaj maliyeti 270 milyona yaklaştı. Mardinli ve Kızıltepeli vatandaşlarımıza hizmet etmekten alım duyuyoruz.”

Share: