Mardin’de 30 ağustos Zafer Bayramı törenle kutlandı

Mardin’bile 30 Ağustos Utku Bayramı’nın 100. sene dönümü törenle kutlandı.

Hükümet Konağı önünde düzenlenen program, Atatürk büstüne çelenklerin sunulmasıyla başladı. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mahmut Demirtaş ile 70’inci Mekanize Piyade Liva Komutanı Tuğgeneral Vukuf Yokarıbaş tarafından çelenk sunuldu. ihtiram duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam fail törende Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Galibiyet Bayramı mesajı okundu.

Törende günün anlam ve önemini tamlayan konuşmayı Yaya Binbaşı Erman Baht yaparken günün mazmun ve önemini belirten şiiri da Borsa İstanbul Rum Lisesi öğrencisi Zeliha Bakay okudu. Ilbay Demirtaş, törene katılan tören düzeni üyelerinin, vatandaşların ve merasim birliklerinin bayramını kutlayarak Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Sarayı dinlenmelik alanında da tebrikat ve kabul törenine katıldı.

Törene Ilbay Mahmut Demirtaş’ın birlikte 70. Mekanize Piyon Tuğgeneral Komutanı Liva Hikmet Yokarıbaş, İl Bitirmiş Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Entelektüel Turhan, askeri ve mülki erkan, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri, şehit aileleri, gaziler ile vatandaşlar katıldı.

Kabul töreninin arkası sıra 30 Ağustos Galibiyet Bayramı programı sona erdi. – MARDİN

Share: