Marmaris Belediye Başkanı Oktay’dan İtfaiye Takım Amirliğine Konuşma

İtfaiye Haftası nedeniyle Marmaris İtfaiye Kadro Amirliği’ni musahabe fail Marmaris Belediye Reisi Mehmet Oktay, ateş döneminde yaptıkları çalışmalardan hava itfaiyecilere teşekkürname etti. Sabık sene yaşanan hâkim felaketlerinin benzeri henüz yaşanmaması için çıkışlı kurumlara yazılar yazdıklarını hatırlatan Oktay, “İnşallah sabık sene düşülen sorumluluk, eksiklik ve arıza bu sene yaşanmaz” dedi.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, 25-1 Teşrinievvel arasında kutlanan İtfaiye Haftası dolayısıyla Marmaris İtfaiye Ekip Amirliği’ni konuşma etti. Marmaris İtfaiye Kol Amiri Bahattin Ağır ve itfaiyecilerle mülaki Oktay, personelin haftalarını kutladı. Sabık hafta yaşanan yangından kontekst önceki olsun dileklerinde mevcut Oktay, “Geçtiğimiz hafta yeniden ciğerlerimiz yandı. Amma gelişigüzel biriniz orman işçilerimizle gelişigüzel canla başla mücadele gösterdiniz. Hepinizin emeğine esenlik. Umut ediyoruz kim bundan sonra bu akıbet olsun” dedi.

“HİÇBİR İLÇE BU BADİRELERİ YAŞAMADI”

Oktay, kaza olarak akıbet dönemde üst üste yaşadıkları felaketlere değinerek, “Baktığımızda hiçbir kaymakamlık bu büyüklüğünde badireleri yoğun yaşamamıştır. Pandemi döneminde yaşadığımız boğunuk dönemde üzerine yangınlar ve beklenen haliyle seller, burada zamanında alınması gereken amma alınmayan önlemlerden çevre alelhusus İçmeler’de yaşadıklarımız beribenzer yavaş oldu. Bu yıl da tespitlerimizi yapıp ait kurumlara alınması müstelzim önlemlere dair yazılarımızı yazıyoruz. İnşallah güzeşte sene düşülen vebal, eksiklik ve arıza bu yıl yaşanmaz. Kim özellikle sizlerin yükü, devamında üstelik vatandaşın mağduriyeti oluşmaz” diyerek konuştu.

“BELEDİYENİN GÜCÜ ARKAMIZDA”

Yangınlar başta oluşmak üzere yaşanan tekmil felaketlerde Marmaris Belediyesi’nin büyük desteğini gördüklerini belirten Marmaris İtfaiye Kol Amiri Bahattin Güç ise “Tekmil yangınlarda, doğal afetlerde gelişigüzel ahit arkamızda gücünüzü hissediyoruz. Sizlerin lojistik anlamda haddinden fazla bati anlamda desteğiniz var. Belediyedeki ihvan sizin emriniz doğrultusunda değişik aramadan gerekseme var mı diyerek bizi arıyorlar. O yüzden biz de size teşekkürname ediyoruz” dedi.

“SEN EGO OLMADAN GÖREVDEYİZ”

Başbuğ Oktay ise  “Seçkin şeyden bu kentin ayrımsız bireyiyiz. Bunun yanı sıra Marmaris Belediyesi kendisine alışılmamış dönemlerde görev, bitirme, yüklülük diyerek istimara lüksüne dahi cemaat değiliz. Adı üstünde alışılmamış ahval. Afetlere maruz kalıyoruz. Bu dönemde sen ben olmadan, fariza onun bunun diye niteleyerek değerlendirmeden imkanlarımız neye elveriyorsa ister itfaiyemiz ister diğer kurumların beraberinde olmaya bugüne kadar özen gösterdik, çıktı dahi tıpkı şekilde olacak” diye niteleyerek sözlerini tamamladı.Share: