Marmaris’te bora yağışlar başladı

Marmaris’te bora yağışlar başladı

Narenç Mahallesine revan misil heyelan nedeniyle kapandı

MUĞLA – Muğla’nın Marmaris ilçesinde sabah saatlerinden bu yana ara mesafe şiddetlenen bora yağışlar ilçe merkezinde zıt tıpkısı genişlik oluşturmaz iken Narenç Mahallesi yolunda heyelana etmen yerine yolu arızi süreliğine kapattı.

Marmaris kaymakamlık merkezinde da etken olan yağışlarda ilçe merkezinde herhangi bir münasebetsiz ebat bildirilmezken ilçeye 21 kilometre mesafedeki Turunç Mahallesi yolunda heyelan oluştuğu ve ongun devrilerek yolun kapandığı bilgisi geldi. Muğla Büyükşehir ve Marmaris Belediyesine kapalı ekipler kere ayıklama çalışmaları yaparken İlçe güllabi ekipleri da posta güvenliğini seçmek amacıyla bölgede bulunuyor.

Meteoroloji 4. Havza Müdürlüğü ve AFAD aracılığıyla gönderilen uyarma mesajlarına istinaden ilçede hareket makinaları mukannen bölgelere konuşlandırılarak olabilecek göçük, yeğin baskını, kabilinden durumlarda saklık halinde bekliyor. Güven güçleri dahi kaymakamlık sokak ve mahallelerinde karakol atarak oluşabilecek kazalara simultane arız olmak için rasat yapıyor. Marmaris kaymakamlık Meteoroloji Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye bakarak ilçeye sabahleyin saatlerinden itibaren 16.3 kilo baran düştüğü bilgisi edinildi.

Geçtiğimiz yıl bora yağışların etkili olduğu ve bir nice sülale ve işyerini su basan İçmeler Mahallesinde öz yataklarının dolmadığı gözlemlenirken, Marmaris Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri kaza süresince teyakkuz halinde bekliyor.

Share: