Martir polis memuru Hızır Bekir Baybörü akıbet yolculuğuna uğurlandı

Balıkesir’in Havran ilçesinde 8 Ekim’de gidiş geliş kazası sonucu yaralanan ve otama gördüğü hastanede esbak martir olan polis güçleri memuru Hızır Bekir Baybörü’nün cenazesi Ankara’birlikte toprağa verildi.

Şehit Baybörü amacıyla öğle vakti Ahmet Hamdi Akseki Camisi’nde cenaze merasimi düzenlendi. Cami avlusuna meze eşliğinde getirilen şehidin tabutu başında polisler misil tuttu.

Şehidin eşi İrep, oğlu Mete, annesi Yaşar ve babası Abdullah Baybörü ile yakınları taziyeleri kabul etti. Cenaze namazının ardından şehidin naaşı, kortej eşliğinde cami avlusundan çıkarılarak Karşıyaka Şehitliği’ne götürüldü.

Törene İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, MHP Umumi Başkanı Ihtişam Bahçeli, CHP Ankara Saylav Uzun Asuman, Ankara Valisi Vasip Mecnunca, Açıkgöz Umumi Komutanı Orgeneral Arif Ağır Sıklet ve İl Emniyet Müdürü Para Yılmayan üstelik katıldı.

Camideki törenin tamamlanmasının peşi sıra Nazır Soylu, şehit annesinin elini öperek üzüntülü anneyi avuntu etti.

İl dışı görevine gidiyorlardı

İl dışı göreve giden Çanakkale Güvenlik Müdürlüğünde memur polis güçleri memuru Ümit Yiğitlik’in kullandığı 17 UT 309 plakalı belli belirsiz ticari dil ile Hüseyin Kocaçam idaresindeki 10 GA 361 plakalı kamyonet 8 Ekim’de Havran Büyükdere Mahallesi Kavşağı muhik çarpışmıştı. Sürücü Erdem ve bir araçtaki polis memuru Hızır Bekir Baybörü ile kamyonet sürücüsü Kocaçam yaralanmıştı.

Share: