Mavigöl’ü bu mevsim 120 bini çok sevimli ülfet etti

Giresun’daki Göksu Deresi’nde büyüklü küçüklü dört gölden oluşan Mavigöl’ü bu sezon 120 binin üzerinde kişi gezdi.

Dereli ilçesinde Kuzalan Zevk Parkı’nda Göksu deresi ortamında meydan düzlük Mavigöl, kireç taşları ve sodalı suyun etkisiyle firuze renkte akıyor.

Giresun merkeze 45 kilometre mesafedeki Mavigöl, Karadeniz ve İç Rum bağlantısının sağlandığı Giresun- Şebinkarahisar kişmiri yolu güzergahında bulunuyor.

Doğal güzelliğiyle ziyaretçilerini hayran bırakan Mavigöl, kente gelen evcil ve yabancı turistlerin ülfet ettiği yerlerin başında geliyor.

Tabiat Dulda ve Milli Parklar (DKMP) Giresun Şube Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre Mavigöl’ü bu zaman mülakat edenlerin sayısı 120 bini geçti. Yıl sonuna büyüklüğünde Mavigöl’ü 150 bin civarında kişinin müzakere etmesi bekleniyor.

Öte yandan Mavigöl’ün cazibesinin henüz dahi artırılması üzere göl süresince devam fail reviş yolu, restoran ve otopark çalışması yürütülüyor.

Çalışmaların yıl sonuna büyüklüğünde tamamlanması planlanıyor.

Afyonkarahisar’dan gelen Osman Gazişanlı, AA muhabirine, Karadeniz gezisi kapsamında ailesiyle Mavigöl’ü konuşma ettiğini söyledi.

Mavigöl’ün anlayış ettiğinden elan fena hâlde olduğunu dile getiren Gazişanlı, “Büyüleyici benzeri güzelliği var, arkadaşlarım anlatmıştı inanmamıştım, gelince hakeza ayrımsız güzellikle karşılaştım. Mavigöl’ün bu kadar güzelce olduğunu bilmiyordum. Buraya gelmeden ilk Giresun’u hemen fındık yetişen bir meydan sanıyordum ama bu gösteriş karşısında düşüncelerim tamamıyla değişti.” dedi.

Giresun’un Alucra ilçesinden mevrut Birol Karasakal ise ilk kez Mavigöl’ü ziyaret ettiğini belirterek, “Huy harikası ayrımsız yer, yeşil, semavi ve suyun birleşimi var. Allah bu renklerin tamamını buraya gelişigüzel vermiş, Tığ bile buradan müstefit olmak için gezmeye geldik, haddinden fazla kıvançlı kaldık, herkese başvuru ederiz. İnsanın dirlik bulduğu bire bir saha.” ifadelerini kullandı.Share: