Meral Akşener: Tanrı bizi hile söyleyenlerden eylemesin

İYİ Tümen Genel Başkanı Akşener, ziyaretler üzere Nevşehir’e geldi. Kozaklı ilçesinde esnafı müzakere eden Akşener, “Bizler sizin dertlerinizi ağzınızdan dinliyor, kamuoyuna mal ediyor ve iktidarda kâin muhteremlere ‘Burada hakeza aynı balkı var, bağırsak kardeşim’ diyoruz. Bunun karşılığında bana, ‘Meral Akşener Nevşehir’üstelik PKK’lı amma Batman’a ve Urfa’evet gittiğimde üstelik faili meçhulcü’ diyorlar. Bu ahmaklara diyorum kim kararlı olun kardeşim. Faili meçhulcüysem, etmek kim haddinden fazla kaba savaşım etmişim, evet refik PKK’lıysam elbet faili meçhulcü oluyorum? Rastgele ikisini da bire bir ahmaklar söylüyor. Bakın bu kardeşinizi kendi sesinden dinlediniz. Buradaki kardeşimizin derdinin çözülmesi gerekirken, olmayan meselelerle sizi meşgul edenleri elinizin tersiyle iteceksiniz” dedi.

“HEP SİYASİLERİN VELİNİMETİ OLMALISINIZ”

Siyasetçinin, vatandaşın yanı sıra olması gerektiğini belirten Akşener, “Siyasetçinin görevi; seçmeninin derdini tasasını dinleyip, hal yollamak, analizör üzerinden dahi rakiplik etmektedir. Imdi sizi ‘şuculu buculu’ üzerinden düşman etmeye çalışanlara, ‘Hadi oradan’ diyeceksiniz. Görüş verirken, ego dahil herkesi en mufassal cevahirci terazisinde tartacaksınız. Muhteremler anlayacak kim su görülünce teyemmüm bozulurmuş. Anne burada nazır hazır ola geçermiş. Nasıl esnaf kardeşimin müşterisi velinimetse siz de müntehip ve kavim yerine hep siyasilerin velinimeti olmalısınız. Yapmaya çalıştığımız gelişim, budur. Yapmaya çalıştığımız hisse senedi, sizin sesinizi duyurmaktır” diye niteleyerek konuştu.

“TANRI BİZİ BIBER DOLMASI SÖYLEYENLERDEN EYLEMESİN”

Nevşehir’de olduğu için bahtiyar olduğunu kaydeden Akşener, “Bu sıcakta burada olmanız benim üzere benzeri hata, bu bire bir köle hakkı. Hakkınızı helal edin. Tanri, arkadaşlarımı sizlerin karşısında mahcup etmesin. Cenabihak, bizi dolma söyleyenlerden eylemesin. Verdiği sözden cayanlardan, sizi unutanlardan eylemesin. Bir arkadaşımız ‘Kaynamıyor kulaklı kurtar bizi ana’ yazmış. Gelişigüzel bu ülkeyi kurtaracağız” dedi.

Share: