Mersin’de “Yapmacıklı doktor” düzenlilik görevlilerinin dikkatiyle yakalandı

Mersin’de kendisini “duyum yitimi doktoru” adına tanıttığı hastanede önlük talip dalavereli, düzenlilik görevlilerinin dikkatiyle yakalanıp polise konfirmasyon edildi.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya bakarak, Toroslar ilçesindeki hastaneye revan M.K.U, kendisini “anestezi doktoru” yerine tanıttığı görevlilerden göğüslük istedi.

Yavru Kısık Bakım Servisine giriş yapmaya çalıştığı tam hekim olmadığı anlaşılan karanlık, hastanenin güvenlik görevlileri marifetiyle yakalandı.

İhbar üstüne bölgeye atıf edilen polis güçleri ekiplerince gözaltına alınan M.K.U. emniyete götürüldü.

Şüpheli ifadesinde, Kulak Koku Alma Organı Argıt Polikliniğinde sondaj olabilmek amacıyla gittiği hastanede, gereksiz olan bire bir odadan doktor önlüğü aldığını, bu sayede kendisini meslektaşı yerine tanıttığı doktora taharri olduktan bilahare önlükle hastaneden ayrılıp, evine gittiğini belirtti.

Daha sonra doktorculuk mesleğini zaaf ettiği amacıyla bire bir günün akşam saatlerinde tekrar hastaneye gittiğini ati süren M.K.U, Jinekoloji ve Mevlit Servisinden antre yapmaya çalıştığı sırada üzerindeki önlüğün içerisindeki izleme cihazı alarmının çalması konusunda düzenlilik görevlilerince yakalandığını, onlara da afiyet personeli olduğu, ruz muayene olurken önlüklerin karıştığı ve önlüğü bırakmak amacıyla geldiği yalanını söylediğini anlattı.

Zanlı, önlüğü bıraktıktan sonra Bala Pahal Bakım Servisine gittiğini, çatı girişinde kendisini “anestezi doktoru” namına tanıttığı çalışanlardan göğüslük istediğini, kovanlık görevlileriyle servise methal yaptığı tam doktor olmadığının anlaşılması üstüne asayiş görevlileri aracılığıyla yakalandığını belirtti.

“Cali doktor” M.K.U’nun emniyetteki işlemleri sürüyor.

Share: