Mersin’deki terör soruşturmasında belediye çalışanları karşı iddianame hazırlandı

MERSİN’bile terör örgütü PKK/KCK soruşturması kapsamında değişik tarihlerde gözaltına alınan Büyükşehir Belediyesi çalışanı 4’ü vakfedilmiş 14 maznun karşı sevgili açıldı. Sanıklardan 11’i karşı ‘terör örgütü propagandası ika’ suçundan 5, başka 3’ü karşı ise ‘silahlı yıldırı örgütüne örgen olma’ suçundan 7,5 yıldan 15 yıla büyüklüğünde mapus cezası istendi.

Mersin Ağacı’birlikte Terörle Savaşım Yazıhane Müdürlüğü ekiplerince farklı tarihlerde planlı operasyonlarda gözaltına alınan Büyükşehir Belediyesi çalışanı 14 sanık için Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma tamamlandı. Mevkuf sanıklar M.E.M., A.Ş., S.M. ve D.B. ile tutuksuz K.B., F.Ö., B.B., A.K., A.K., H.S. ve İ.G. için ‘terör örgütü propagandası’ etme suçundan 5 yıla büyüklüğünde delik cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

İddianamede sanıkların, toplumsal iletişim araçları hesaplarında teşkilat propagandası yaptıkları, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın posteri altında fotoğraf çektirdikleri, örgütün mensupları, flamaları ve neymiş marşını paylaştıkları belirleme edildiği, adreslerinde bile örgütsel fotoğraflar ele geçirildiğine saha verildi.İDDİANAME KABUL EDİLDİ

Başsavcılıkça tutuksuz özge sanıklar M.Y., H.S. ve A.Ö. için ise ‘silahlı terör örgütüne uzuv olma’ suçundan 7,5 yıldan 15 yıla büyüklüğünde hapis cezası talebiyle iddianame hazırlandı. Sanıkların, terör örgütünce birleştirme edilen yasa dışı toplantılara katıldıkları, Öcalan’ın posterini astıkları, teşekkül mensuplarıyla angajmanlı oldukları iddianamede düzlük buldu. İddianameler, Mersin 2. Sakil Ceza Mahkemesince kabul edildi.

Share: