Mersin’in güzellikleri İzmir’de tanıtıldı

Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesinin, 16. Travel Turkey İzmir Fuarı’nda açtığı ‘Yenilikçi ve Teknolojik Mersin’ standı ile pahal ilgi gördü. Dinamik tasarımı ile 3 ahit süren fuarda kısık rabıt ile karşılanan Sazak standı, İzmir’bile dinç Mersinlilerin şehir özlemini giderirken, Sazak’e on paralık hulul fırsatı bulamamış katılımcıların bile Mersin’i tanımasını sağladı.

Sazak Büyükşehir Belediyesi, 16. Travel Turkey İzmir Fuarı’nda Mersin Ağacı’i lanse etmek üzere stat açtı. Ciddi bağ gören Sazak standında yöresel lezzetler vadi aldı. Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdal Gökayaz, Mersin’in herhangi bir platformda tanıtılması üzere çabaladıklarını belirterek, “Kentimizin birçok özelliği var. Turizm açısından türe etmediği noktalarda olduğunun bilincindeyiz, farkındayız. Mersin’in akide turizminden ekoturizme, bahir turizminden gastronomisine kadar bambaşka özelliklere topluluk olduğunun farkındayız. Birlik bunlarla ilgilendiren yerine, bu özelliklerini ortaya koyup arkası sıra tanıtmak için İzmir Turizm Fuarı’ndayız. Burada turizm sektörünün profesyonelleriyle, Mersin Ağacı’in bu bahsettiğim özelliklerini propagandist icraat yapıyoruz. Alelhusus bu alanlarda oluşturmuş olduğumuz destinasyonlarımızı, çıktı alanın profesyonellerine tanıtıp, kentimize daha çok gezmen getirme çabası içerisindeyiz” dedi.

“Ağız Ağıza teknolojik ve yenilikçi benzeri sergilik”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden festivale katılan Mimar Şiddetli Aytürk, Mersin standındaki Görsel Repertuvar Alanını değerlendirerek, “Pir ayrımsız repertuvar. Yenilikçi. Tığ de gerçekte fuara teknolojik deneyimleri denemek üzere gelmiştik. Etkilendiğimiz stantlardan biri oldu, kalburüstü. Mersin Ağacı’e ayrımsız nöbet geldim ama çok ilkin. Tekrar gelmeyi tabiatıyla kim isterim” derken, Büyükşehir Belediyesi’nin standını, “Bence elan gündeş aynı stant yerine haddinden fazla fena hâlde olmuş. Birçok kent çok geleneksel ve bireşimli öğelerle katma. Tamamen teknolojik ve yenilikçi tıpkısı şey. Iyicene bir vakfe sergiliyor, farklılık yaratıyor. Ayrımsız mimar olarak o açıdan beğendim, tasarımı beğendim” ifadelerini kullandı. – MERSİN

Share: