Metal ile Savaşım Federasyonu Başkanı Yusuf Budak: “Esrar ile mücadele bire bir insanlık görevidir”

Metal ile Mücadele Federasyonu Başkanı Yusuf Budak: “Metal ile uğraş bir adamlık görevidir”

“Hükümet ve İçişleri Bakanlığının operasyonlarının taktire şayandır”

AFYONKARAHİSAR Metal ile Mücadele Federasyonu Başkanı Yusuf Budak, mızrap ile mücadelenin tıpkısı âdemiyet görevi olduğunu rapor ederek, bu konuda antrparantez hükümet ve İçişleri Bakanlığının operasyonlarının taktire porte olduğunu rapor etti.

Başkan Budak, ensiz genelinde hesaplı maden ile savaş üzerine çalışmaları değerlendirdi. Metal ile mücadelenin büyük tıpkısı kararlılıkla devam ettiğini dile getiren Komutan Budak, “Maden ile mücadele tıpkı yabanlık görevidir. Sonuç yıllarda uyuşturucu ile mücadele üzerine hükümetimizin ve İçişleri Bakanlığının yürüttüğü politikalar taktire şayandır. Bunu birlikte polis güçleri ve jandarmanın gerçekleştirdiği operasyonlarda ele geçirilen ayrı ayrı türevlerdeki uyuşturucuların miktarından kamuoyu ve bu alanda Türkiye’nin yeryüzü balaban maden ile mücadeledeki federasyonlarından, STK’larından birisi olarak yakından bilmekteyiz. Bu konuda alelhusus Afyonkarahisar İl Inanma Müdürlüğü ve diyar cingöz komutanlığının yapmış olduğu operasyonlar taktire şayandır diye konuştu.

“Tıpkı elin nesi var, iki elin sesi var”

UMFED adına esrar ile savaşım üstüne var olan derneklere da seslenen Başbuğ Budak açıklamalarını şöyle sürdürdü: “UMFED adına ayrıca az genelinde eroin mülk mücadele konusunda dernekleri aynı bina altında toplamaya devam ediyoruz. Ev genelinde kestirmece namına 300 parça eroin ve bağımsızlıklar savaş derneği var. Herkes kişi alanlarında bağımlı kardeşlerimize korumak amacıyla özlük alanlarında savaş veriyorlar. Amma bu konuda tığ onlara şunu söylüyoruz ‘ayrımsız elin nesi var, iki elin sesi var eş hepiniz UMFED bayrağı altında birleşelim ve kardeşlerimize yardımcı olalım.”

Share: