MHP heyeti Bingöl’de “Yavaş Yavaş 2023” toplantısı düzenledi

Bingöl’ün Canlı ilçesinde MHP milletvekillerinin oluşturduğu gök bilimi marifetiyle, “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Ifham ve Aydınlatma” toplantısı yapıldı.

MHP Sazak milletvekilleri Olcay Kılavuz Gemisi, Baki Balkır ve MYK üyeleri “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Tavzih Toplantıları” kapsamında Şehit Polis Kağan Akdere Ekin Merkezi’nde düzenlenen programda, martir yakınları, sivil topluluk kuruluşlarının üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlarla benzeri araya geldi.

Rehber, toplantıda, programlardaki amaçlarının insanların istek ve taleplerini nokta ederek ait makamlara arz etmek olduğunu söyledi.

Bingöl’ün çok hususi bir kent olduğunu ifade fail Kılavuz, kentte çokça rahat ayrımsız ortamı gördüklerini belirtti. Öncül, şöyle bitmeme etti:

“Tesadüf değildir, Cumhuriyet’imizin 100. sene dönümüne çokça az tıpkısı süre kaldı. Zımnında ayrımsız taraftan Yunanistan Amerika’nın desteğiyle o başka askeri olan adaları cephaneliğe dönüştürmüş. Daima küstahça, alçakça Türkiye’yi tahrik ediyor ve sabrımızı zorluyorlar. Suriye ve Irak’ın içerisinde cidal ve çatışmalar var. Orada dahi yıldırı koridoru yapmak istiyorlar. Amma şükürler olsun Türk ordusu, kahraman askerlerimiz, polislerimiz, korucularımız haddinden fazla alışılmadık mücadeleyle ihaneti bulundukları yerde boğarak, gömerek o teröristlere punt vermiyor. Benzeri zamanda içimizde bile uzantıları var. Türk devletinin ve milletinin bu mücadelesinde rahatsız olanlar var.”

Ölümsüz Balkır birlikte Türkiye’nin bölgenin genişlik cıvıl cıvıl ülkesi olduğunu anlattı. Emeklilikte yaşa takılanlar sorununun yılbaşından evvel çözüleceğini kaydeden Parıltı, “Emeklimizin da memurumuzun bile işçimizin üstelik köylümüzün de korucumuzun dahi askerimizin da polisimizin de bu memleketin her bir evladının yüzünü güldüreceğiz. Halk İttifakı’nın borcudur. Ekonomiyle ait sorunları çözecek Allah’ın izniyle. Bu milletin değme sorunun çözecek kaime var.” ifadelerini kullandı.

Toplantıda, MHP MYK üyeleri Alper Fazilet, Eyyüp Gönültaş, Muhammed Köse ve MHP İl Başkanı Nurettin Varol saha aldı.

Programından ardından ilçede muhtelif ziyaretlerde bulunuldu.???????Share: