MHP heyeti, Şebinkarahisar’da “Adım Adım 2023” toplantısı düzenledi

Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde, “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Tavzih” toplantısı birleştirme edildi.

MHP Ankara Saylav Erkan Haberal, Şehremaneti Ekin ve İş Merkezi Konuşma Salonu’nda düzenlenen toplantıda, Cumhur İttifakı yerine yaptıklarını anlattı.

Cumhur İttifakı’nın bugüne kadar “yapamaz” denilen gelişigüzel şeyi yaptığını belirten Haberal, “Topluluk İttifakı’nın hangi yaptığını biliyorsunuz. Halk İttifakı Türk bayrağını bildirme yükseğe çıkartıyor. Azerbaycan’da, Afganistan’da, Pakistan’da, Irak’ta, Suriye’de, Katar’da, Kıbrıs’ta, Doğu Akdeniz’in hepsinde, Bosna’da, Sırbistan’da ve Almanya’da Türk bayrağını sunu yükseğe çıkartıyor.” diye konuştu.

Haberal, Cumhur İttifakı kendisine seçmenlerinin verdiği desteğe fazlasıyla layık olmaya çalıştıklarını aktararak, şunları kaydetti:

“Biz bu inançla kâh şeyleri yaptığımıza inanıyoruz. Yaptık mı? Yaptık. Sizin sayenizde yaptık. Karabağ anlayışsız makbuz mı? Alındı, rastgele yerde söylüyoruz. Gökçe Vatan dedik mi? Dedik. 12 adalara bayrağımızı diktik mi? Diktik. Açamazsınız dedikleri Maraş’ı Kıbrıs’ta açtık mı? Açtık. Giremezsiniz dedikleri Suriye’ye girdik mi? Girdik. Bire Bir şekilde ‘Yapamazsınız, orada Barzani var, Amerika var.’ dedikleri Kuzey Irak’a girdik mi? Girdik. ‘Libya’da hangi işiniz var?’ dedikleri Libya’ya gittik. Onun yardımıyla yaptığımız anlaşmayla tıpkı kıta sahanlığı anlaşması yaptık. Onun sayesinde gemilerimizle petrol arıyoruz. Yapamazsınız dedikleri gelişigüzel şeyi yaptık.”

Halk İttifakı’nda AK Tümen ve MHP ortada bir ülkü olmadığını vurgulayan Haberal, “Dört yılı güzeşte süredir Halk İttifakı’nda DÜRÜST Tümen ve MHP beyninde yer ufak tıpkı sıkıntı duydunuz mu? Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Umumi Başkanımızın arasında yer ufak bir sorumluluk duydunuz mu? Bütün ‘yürü’ dedik, cembiye üzere saplandık bilcümle hainlerin yüreğine. Amma Topluluk İttifakı yaptı bunu, sizin sayenizde yaptı.” diye niteleyerek konuştu.

Toplantıya, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, MYK üyeleri Bağımsız Milletvekili Bayraktar, Volkan Hanım ve Musa Pespaye ile Şebinkarahisar Şehremini Ömer Şentürk, MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, DOĞRU Öğür Şebinkarahisar İlçe Başkanı Nejat Okuyar, MHP Şebinkarahisar İlçe Başkanı Gaye Bölük, mahalle ve köy muhtarları ile partililer katıldı.

Share: