MHP lideri Bahçeli, 6 dönümlük arsasını mevhibe etti: Asla kırılamayacak kardeşlik bağlarına sahibiz

Ulusçu Debi Partisi (MHP) Genel Başkanı Şevket Bahçeli, Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesindeki tahminî 6 dönümlük arsasını, Horasan Erenleri Federasyonuna bağış ettiğini duyurdu. Kararını sosyal iletişim araçları hesabından paylaşan Bahçeli, özen çeken açıklamalarda bulundu.

“ISTEM DÜNYAMIZIN ERDEMLI MİMARLARI, BİZİ BİZ ÖZNE MİLLET TÜRBEDARLARIDIR”

Bahçeli, Prof. Dr. Erol Güngör’ün “Nerede aksakal kabri varsa orası Türk toprağıdır. Evliyası olmayan yerde Türk bile yok demektir.” sözlerini anımsatarak şunları kaydetti: “Dilek dünyamızın faziletkâr mimarları, inanç hayatımızın koskocaman mihmandarları bizi biz özne vatan, ulus ve inan türbedarlarıdır. Mazi kayıtlarımızın medlul ve muhtevası değerlendirildiğinde, Anadolu’yu ve Balkanları imar ve canlandırma fail manevi önderlerimizin Horasan kaynağından doğup Türk-İslam ruhunu doğrudan ele kahramancasına taşıdıkları, kararlılıkla beyanat ettikleri gayet kesin olarak anlaşılacaktır.

“BİZİM ANLAYIŞIMIZDA IDRAK AYRILIĞINA KATIYEN VADI YOKTUR”

Horasan erenleri bekamızın kilidi, milli ve dini birliğimizin kemer taşıdır. Rahmetlik hocamız Prof. Dr. Ö. Lütfi Barkan’ın ‘Kolonizatör Türk Dervişleri’ diye tanımladığı kutlu büyüklerimiz kalpleri fethetmiş, Türk’ün dünyayı ve beşeriyeti kucaklayan şerif yüzleri olmuşlardır. Horasan, ‘Güneşin doğduğu düzlük, gündüz ülkesi’ diyerek bilinmektedir. Horasan yazgı hazinemiz, beraberlik ve kaderdaşlık hazinedarımızdır. Bizim anlayışımızda zihniyet ayrışmasına ve ayrılığına asla saha yoktur. Buna lüzum yoktur. Kaldı kim bu makul değildir.”

6 BİN DÖNÜM ARSAYI HORASAN ERENLERİ FEDERASYONU’NA HİBE ETTİ

“Alevi de bizim, Sünni bile bizimdir. Kâffesi dangadak Türk milletinin kerim ve karşılık mensuplarıdır. Türk ve müslüman olmak güzelliklerin yeryüzü güzelidir. Hem mevhibe, hem artağanlık, hem da varoluşumuzun ziynetidir.” ifadelerini kullanan Bahçeli, şu bilgiyi paylaştı: “Milli ilişki ve kardeşliğimiz adına almış olduğum tıpkısı kararı buradan paylaşıyor ve car ediyorum. Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde üstüme mukayyet 5788,91 metrekarelik (kestirmece 6 dönüm) arsayı bilabedel Horasan Erenleri Federasyonuna hibe ediyorum. Mezkur federasyon yönetimiyle Mersin mitingimiz öncesinde yaptığım aynı görüşmede bu tasarrufumu kendileriyle da paylaştım. Unutulmasın kim, biz ezelden ebede uzanan ve asla kırılamayacak muadele bağlarına sahibiz. On Paralık kimseyle ayrımız, gayrımız yoktur. Yer farklılıkların koskocaman ve tarihi kaynaşmamıza değme bariyer çıkaramayacağına yürekten inanıyorum.

“ALEVİ DA BİZİZ, SÜNNİ ÜSTELIK BİZİZ”

Alevi da biziz, Sünni bile biziz, Caferi bile biziz. Hepsinden önemlisi ve önceliklisi biz Mütedeyyin Türk milletiyiz. Horasan Erenleri Federasyonuna hediye ettiğim arsanın takdire paha birçok hizmetlere ve manevi ilerlemeye şalter olmasını Allah’tan yakarma ediyorum. Hoş olsun. Anadolu’nun Türklükle ve İslam ile müşerref olmasını sağlayan hikmet ve hidayet ehli Cenabıhak dostlarını, Ehli Beyt’in eren büyüklerini, özetle saygıdeğer ceddimizi hürmetle, rahmetle, minnetle anıyorum. Tanrı hepsinden razı olsun diyorum.”

Share: