MHP Umumi Başkan Yardımcısı Pelin Otu Yılık: “2023 Türk milletinin ve Türkiye’nin galibiyet yılı olacaktır”

Çankırı’da konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Pelin Otu Yılık, “2023 Türk milletinin ve Türkiye’nin galibiyet yılı olacaktır. Buna olan inancımız tamamdır. Cumhur İttifakı milletimizin ruhu kökünden doğmuş, müstakbel ve bağımsızlık hedefleri ile devleşmiş, Türkiye’nin güvencesi milli bekamızın teminatıdır” dedi.

Çankırı’da planlı Uluslararası Çankırı Sodyum Klorür Festivali, İçişleri Vekil Yardımcısı İsmail Çataklı, Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, MHP Umumi Başbuğ Yardımcıları Akpelin Yılık ve Sadir Durmaz, DÜRÜST Tümen Ekip Komutan Vekili Muhammet Emniyetli Akbaşoğlu, DÜRÜST Fırka Çankırı Mebus Sağ Civitcioğlu’nun katıldığı törenle başladı. MHP Umumi Başbuğ Yardımcıları Pelin Otu Yılık ve Sadir Durmaz, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

“2023 Türk milletinin ve Türkiye’nin yengi yılı olacaktır”

Festivalin açılışında konuşan MHP Genel Başbuğ Yardımcısı Pelin Yılık, “Topluluk ittifakı Türkiye’nin özgüveni, ana damarıdır. Topluluk İttifakı, geçmişi ile gelecek arasındaki köprüdür, Türkiye sevdasının siyasal ayrımsız hüviyete bürünerek kökleşmesidir. 2023 yılında Cumhuriyetimizin hem 100. yıl dönümünü kutlayacak hem üstelik Cumhuriyetin güvencesi olan Topluluk İttifakı’nın yüce başarısı Allah’ın izniyle yaşanacaktır. 2023 vizyonu rehberliğinde Ulusçu Cereyan Partisi adına Anadolu’yu karış karış gezmekteyiz, gönüllere konuk olmaktayız. Muazzez milletimizle buluşmaya konuşmaya, dertleşmeye iri bir dilek ve heyecanla bitmeme ediyoruz. Gönüller kazanıyoruz. Mücadelemizi sabırla, sağduyuyla ve kararlılıkla sürdürüyoruz. İl toprak Anadolu’yu gezmekte, yavaş yavaş 2023 hedefimize şişman benzeri kararlılıkla yürümekteyiz. 2023 Türk milletinin ve Türkiye’nin zafer yılı olacaktır. Buna olan inancımız tamamdır. Cumhur İttifakı milletimizin ruhu kökünden zade, encam ve istiklal hedefleri ile devleşmiş, Türkiye’nin güvencesi milli bekamızın teminatıdır. Halk İttifakı mizahıyla atinin buluşması, Türkiye Cumhuriyeti erdemli hedeflere taşıyacak tertemiz aynı birlikteliktir” dedi.

“Malazgirt Zaferinden aldığımız ilhamla 2071 hedeflerine yürüyoruz”

Henüz sonraları mütekellim MHP Genel Komutan Yardımcısı Sadir Durmaz ise, “Milli kimliklerin inşasında tarihi akıl çok önemlidir. Arz ilkin tarihimizle bugünü buluşturmak, yarını inşa etmek açısından önemlidir. Tığ üstelik tarihimizin omuzlarımıza yüklediği sorumlulukla 1923’te Türkiye Cumhuriyetini kuran iradeyle 2023’e giriyoruz, 1453’te Konstantinapolü, İstanbul eden şuurla 2053’e, 1071 Malazgirt Zaferinden aldığımız ilhamla 2071 hedeflerine yürüyoruz. Bizler, kadem bastığı temas coğrafyada, fethettiği temas yerde, evvel adaleti kasılma fail ve zaman bile sancağının gölgesi gözlenen bire bir ecdadın evlatlarıyız. ‘İnsanı yaşat ki şevket yaşasın’ düsturuyla, insanının refahı ve huzuru için etkin, zaman bile gıptayla bakılan nice işaret düz yazı fail bire bir medeniyetin mensuplarıyız.

Hanlar, hamamlar, kervansaraylar, imarethaneler yapan, yüzyılların yıkamadığı köprüler nesir eden ama gönül köprüsünü da hiç unutmayan anlayışın temsilcileriyiz. Tığ Ulusalcı Cereyan Partisi yerine, siyasetimizi tarihi akıl konusunda inşa ediyoruz. Bu anlamda sorumluluğumuz hoppadak bugüne değil, eski ve geleceği gelişigüzel fikren ele alıyoruz” diyerek konuştu. – ÇANKIRI

Share: