Milli boksör Çokluk Kayaç, Dünya Şampiyonası’na çalıştırıcı babasıyla hazırlanıyor

Türkiye şampiyonu milli boksör Cem Kaya, Samsun’bile düzenlenecek Üniversitelerarası Dünya Yumruk Oyunu Şampiyonası’na antrenör babasıyla hazırlanıyor.

Balıkesir’üstelik 28 Mart-1 April tarihlerinde gerçekleştirilen Üniversitelerarası Büyük Erkekler Türkiye Boks Şampiyonası’nda Fenerbahçe Üniversitesi yerine ringe çıkan ve 71 kiloda 5’te 5 yapıp evvel sırayı alan Iğdırlı Toplama Kaya, bu başarısının ardından milli takıma seçildi.

Milli formayla 25-30 Eylül’dahi Samsun’birlikte gerçekleştirilecek Üniversitelerarası Dünya Yumruk Oyunu Şampiyonası’nda birlikte zer madalyaya uzanmayı amaçlayan Kayaç, günde koşa egzersiz yapıyor.

Babası da antrenörlüğünü yapıyor

Kentteki özel salonda biri babası Bülent Kayaç atılmak için iki çalıştırıcı eşliğinde çalışan muvaffakiyetli sportmen, şampiyonada İstiklal Marşı’nı okutmayı hedefliyor.

Milli boksör Cem Kayaç, AA muhabirine, 10 yıldır boks yaptığını ve Türkiye şampiyonluğu üzere birçok derecesinin bulunduğunu söyledi.

Acun şampiyonasında Türkiye’yi yer iyi şekilde işaret etmek istediğini aktaran Kaya, “Federasyonumuzun ve hocalarımızın güç çabasıyla şampiyonanın ülkemizde yapılması bizleri çokça bahtiyar etti. Bu turnuvada evre elde ederek bayrağımızı savurmak bizleri henüz de bahtiyar edecektir.” ifadelerini kullandı.

Tabaru: “Toplama’in başaracağına canı istekle inanıyorum”

Ay-münhal sporcunun antrenörlerinden Ağacan Tabaru, Iğdır’birlikte senelerce muvaffakiyetli sporcular yetiştirdiklerini dile getirdi.

Çift antrenmanla şampiyonaya hazırlandıklarını kaydeden Tabaru, “Cimri bire bir egzersiz tempomuz var. Iğdır’a Acun Şampiyonası’ndan kızıl madalya getirmeyi hedefliyoruz. Ben Toplama’in başaracağına canı yürekten inanıyorum. Gelecekte olimpiyat derecesi elde edebilecek yeteneğe eş tıpkı sporcu. Kararlı ve etkili olması bu işi henüz birlikte kolaylaştıracak.” şeklinde konuştu.

Milli boksörün babası ve antrenörü Bülent Kaya ise oğlunu bunaltıcı tıpkı mücahede programıyla şampiyonaya hazırladıklarını söyleyerek, “Hedefimiz şampiyonada kızıl madalya gidermek. Bu nedenle iri aynı çabalama harcıyoruz. Allah’ın izniyle Cem hem Fenerbahçe Kulübünü hem Iğdır’ımızı hem birlikte ülkemizi yeryüzü mebzul şekilde kaşkariko yazar, İstiklal Marşı’mızı okutup, bayrağımızı dalgalandıracaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: