Milli boksörlerden çevre duyarlılığı

İtalya’de yapılacak Avrupa Şampiyonası’na hazırlanan Felek Karı Yumruk Oyunu Milli Takımı’nın sporcuları, abes zamanlarında orman ve piknik alanında çevreye atılan çöpleri topluyor.

Türkiye Yumruk Oyunu Federasyonu Kadıdağı Kamp Merkezi’nde, Başantrenör Ahmet Çınar ile apotr antrenörler Mehmet Dalbudak ve Feridun Şah gözetiminde 3 Eylül’de kampa giren Yıldız Kadın Yumruk Oyunu Milli Takımı’ndan 13 sporcu, Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını sürdürüyor.

Antrenör ve sporcular, İtalya’daki şampiyonluk öncesi hazırlıklardan arta küsurat zamanlarda dinlenme kampı merkezinin çevresindeki ormanlık kayran ve piknik alanlarında yer temizliği yapıyor.

Çevreyi kirletenleri “Yararsız atmayın” mesajı

Başantrenör Ahmet Çınar, AA muhabirine, şampiyona hazırlıklarının bütün hızıyla sürdüğünü, kampın 24 Eylül’de sona ereceğini söyledi.

Şampiyonanın 25 Eylül’de başlayacağını dile getiren Çınar, “Şampiyonadan madalyalarla dönmeyi hedefliyoruz. Bunun için bütün gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

Çevreye duyarlı nesiller çoğaltmak istediklerini vurgulayan, çevreyi kirleten insanlara de “Çöp atmayın” mesajı veren Çınar, “Antrenmandan boşta küsurat zamanlarda çocuklarımıza belde günahsızlık bilincini etkilemek ve topluma da farkındalık bina etmek amacıyla yakınlarda bulunan, piknik işleyen insanların attığı çöpleri topluyoruz. Umarım bu kampın etrafında, doğada bulunan çöpleri insanlar benzeri daha atmaz.” diye niteleyerek konuştu.

“Natür bizim, mekân bizim”

Milli boksör Bulak Nokta ise kampın domuzuna geçtiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Antrenmanlarımız dışında abes vakitlerimizde antrenörlerimizle alay malay çevreye faydalı şeyler yapıyoruz. Doğa bizim, çevre bizim. Herkesin bu konuda az buçuk henüz şuurlu olmasını istiyoruz. Yerlere gübür atmamaları hepimiz üzere mebzul olacak. Gübür atma ve çevrenin çepel olması hepimizin sorunu çünkü acun bizim. Bu yüzden herkesin elan titiz olmasını istiyoruz.”Share: