Milli Yetişek Bakanı Özer: “54 bin 882 öğrencimiz özge illere aktarım oldu”

Milli Terbiye Bakanı Mahmut Özer, “10 ilden 71 ile nakiller her geçen ahit artmaya başladı. Şu dakika bakımından 54 bin 882 öğrencimiz sair illere nakil oldu.” dedi.

Özer, Kilis Valiliğini ülfet ederek Vali Recep Soytürk’ten çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Elan sonra matbuat mensuplarına açıklamada mevcut Özer, depremde hayatını kaybedenlere başsağlığı diledi.

Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Amaç Çekicilik ile 10 ilde okulların açılmasıyla ilişik kapsamlı kıymetlendirme yaptıklarını ifade fail Özer, Kilis’in depremden bilahare tezce toparlandığını görmekten bahtiyarlık duyduğunu belirtti.

Bugünlerin bağlanak ve kardeşlik içerisinde aşılacağını dile getiren Özer, şunları söyledi:

“Biliyorsunuz yarın 71 ilde okullarımız eğitim öğretime başlıyor. 10 ilden 71 ile nakiller her geçen ahit artmaya başladı. Şu zaman bakımından 54 bin 882 öğrencimiz farklı illere nakil oldu. Biz Vekâlet yerine tıpkısı imkan henüz getirdik. Bu öğrencilerimiz istemeleri yerinde pansiyonlarımızda abat ayrımsız şekilde konaklayabilecek. İnşallah yarından bilahare dahi bu 10 ilimizde yetişek öğretimin kuşkusuz olacağına yönelik kapsamlı açıklamayı sizlerle paylaşacağız.”

Share: