Milyonların çözüm beklediği EYT sorunu üzere Vekil Bilgin’den heyecanlandıran sözler

Emek ve Sosyal Düzenlilik Bakanı Vedat Bilim Adamı, Aydın’birlikte 2023’e Akıllıcasına Site Buluşmaları programında konuştu. Vekil Bilgin’in açıklamalarından satır başları şöyle:

ENFLASYONLA SAVAŞIM

“Enflasyon şu zaman dünyanın sorunu ama sunma çokça bizi etkiliyor. Enflasyonla kararlı bire bir savaş içerisindeyiz.

Enflasyonla iki şekilde savaş edersiniz. Birincisi; ekonomiyi daraltarak, küçülterek savaş. Bu yöntem ücretli çalışanları pahal etkiler, maltalık pahalılığını artırır. İkincisi ise büyüyerek, üreterek, istihdam oluşturarak mücadeledir. Türkiye aha bu ikinci yöntemi uyguluyor.

ASGARİ SEVAP MESAJI

Kararlı tıpkısı şekilde ücretlilerimizi koruyan bir siyasa uyguluyoruz. Türkiye tarihinde ilk kez asgari ücreti yüzdelik 50 artırırdık. Henüz bilahare minimal ücretteki vergiyi kaldırdık. Bu birlikte yetmedi, minimum ücrete yüzde 30 mesafe bindirim yaptık. Aralıkta de yeniden pahalılık farkı üzerinden değerlendireceğiz.

“EYT ARALIK AYINDA MECLİS’TE”

Içtimai Güvenlik alanındaki tüm mağduriyetleri giderecek icraat yapıyoruz. EYT’yi fasıla ayında meclise getireceğiz, o sorunu çözeceğiz. Türkiye’nin hangi sorunu varsa çözeceğiz.Bunları seçimi fethetmek amacıyla değil, bizim görevimiz olduğumuz amacıyla yapıyoruz. Seçimi doğrusu tığ kazanacağız. Türkiye büyüyerek kalkınma vasıtasıyla bu sorunları aşabilir.”Share: