Minik Özcan harçlıklarını depremzedelere bağışladı: “Tanrı bana henüz fazlasını verir”

Minik Özcan harçlıklarını depremzedelere bağışladı: “Cenabıhak bana elan fazlasını verir”

AMASYA – Amasya’de beş öğrencisi Özcan Veysel Dalakçı, bilgisayar ahzetmek üzere kavanozda biriktirdiği mecmu bin 23 TL’yi sarsıntı bölgesinden gelen öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla bağışladı. Hayali olan elektronik beyin amacıyla da, “Tanrı bana daha fazlasını verir” sözlerini sarfiyat etti.

11 ilde 40 binden çok birey kaybına ve balaban yıkıma öğün açan Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaralarının sarılması üzere 7’den 70’e tamlık Türkiye seferber oldu. Amasya 75. Sene Borsa İstanbul Bayezit İlkokulu öğrencisi 10 yaşındaki Özcan Veysel Dalakçı birlikte televizyon ekranlarından izlerken durumlarına çok üzüldüğü depremzedeler için, hayali olan bilgisayarı satın almak için biriktirdiği mecmu paralarını ekol yöneticilerine tasdik etti.

“Allah bana elan fazlasını verir”

Mermer işçisi cet ve ev hanımı annenin evladı olan 4. derslik öğrencisi Dalakçı, “Çocuklara arkalama ettim. Tanrı bana henüz fazlasını verir” dedi. Büyüyünce karın ve sinir cerrahisi doktoru olmayı hedefleyen yardımsever öğrenci, bu sayede canlar kurtarabileceğini söyledi.

Okul yöneticilerinin bildirmesi üstüne ülfet ettiği vergili öğrencisini kutlayan Amasya Milli Terbiye Müdürü Mehmet Türkmen, “Sana, seni yetiştiren annene, babana ve öğretmenine teşekkürname ediyorum” diyerek konuştu.

Öğrenciye bire bir elektronik beyin alınacağını açıklayan Mehmet Türkmen, “Kuruş Kuruş biriktirdiği paraları depremzedeler amacıyla bağışlaması gözlerimizi yaşartacak ve geleceğimiz açısından elan umutla bakacağımız tıpkı portreydi” şeklinde konuştu.

Afet bölgesinden Amasya’ya mevrut 6 binden aşkın insanın evlere ve yurtlara yerleştiğine değinip yıpranmamış okullarında eğitime başlayan öğrencilerin umum ihtiyaçlarının karşılanmaya çalışıldığını vurgulayan Türkmen, “500’e andıran sayıda öğrencimizin e-ekol sistemine kayıtları mamul durumda. Tamamının meslek ve eğitime erişmeleri için çaba ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Share: