Miniklerin Yerli Malı Haftasını kutladı

Bilecik Valisi Dr. Eksiksizlik Kızılkaya, Mehmet Nuri Nazik Anaokulunu görüşme etti, öğrencilerin Yerel Malı Haftası kutlamalarına katıldı.

Bilecik Valisi Dr. Eksiksizlik Kızılkaya, Kardeş okul projesi ile Bilecik Mehmet Nuri Kibar Anaokuluna destek olan firma yetkililerinin katılımı ile ‘Domestik Malı Haftası’nda okulun öğrencileri ve öğretmenleri ile bire bir araya geldi. Vali Kızılkaya ve beraberindekiler sınıfları mülakat ederek mektepli ve öğretmenlerle kardeş kardeş etti. Elan sonra öğrencilerin Evcil Malı Haftası zımnında düzenlediği programa katılan Ilbay Kızılkaya, öğrencilerle gelişigüzel veliler yoluyla evlerde hazırlanan ürünlerden oluşan sofrada buluştu.

Yerel malı kullanmanın hastalık kebir olduğunu “Türk milleti namına eğer kendimiz birşeyler üretmezsek, patatesi da yurtdışından alırsak paramızı dışarıya vermiş oluruz. Üretimimizi kendimiz yapar, tükettiğimiz şeyleri kendimiz üretirsek ensesi kalın ayrımsız cemiyet oluruz” sözleriyle vurgulayan Ilbay Kızılkaya, Türkiye’de üretilen ürünleri yeğleme ederek mutluluk ekonomisine katkıda bulunulacağını tabir etti.

Okul ziyareti sırasında öğrencilere hitaben ayrımsız enformasyon işleyen Ilbay Kızılkaya, “Yerel Malı Haftası sebebiyle zaman aranızdayız. Kesinkes sizler üstelik biliyorsunuz şehrimizde özlük çiftçimizin ürettiği elmalar, armutlar, şeftali, çilek, keçi yemişi üzere mahsulat var. Sizlerin da bu sürece katılmanızı istiyoruz biz. Evcil ürünlerimizi sahiplenmenizi istiyoruz. Gelecekte belki sizler üreteceksiniz, pazarlayacaksınız, satıp şehrimize derece katacaksınız. Ego her birinize başarılar ve esenlik hak yolu diliyorum” dedi.

Öğrencilerin ülkemizin yedi bölgesine başmaklık yiyeceklerin kıyafetlerine yansıtması ile oluşturdukları eylem renkli görüntülere hayal oldu. – BİLECİK

Share: