MTSO Başkan Adayı Akif Baştürk’ün seçim ofisi açıldı

Malatya’da 2 Ilk Teşrin’bile yapılması planlanan Tecim ve Sanayi Odası seçimlerinde başkanlığını açıklanan Mehmet Akif Baştürk, bu şehrin yaşayan ve tıpkı olmayı adalet ettiğini belirterek, “Bu şehir üzere var gücümle çalışacağıma söz veriyorum” dedi.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2 Ekim 2022 Alışveriş haset yapılacağı açıklanan seçimlerde başkanlığını açıklayan İşadamı M. Akif Baştürk, seçim bürosunu açarak çalışmalara atiklik verdi. İnönü Caddesi Öğretmenevi karşısında bunaltıcı katılımla gerçekleşen küşat töreninde konuşan Komutan Adayı Baştürk, “Tığ alay malay yürüyeceğiz. Gelişigüzel çözeceğiz. Alay Malay kazanacağız. Birlikte yöneteceğiz. Uyumla, vakarla, liyakatla, güvenle” dedi.

Ticaret ve Endüstri Odası yarkurul seçimlerine çok birkaç aynı müddet kaldığını belirten MTSO Komutan Adayı Akif Baştürk, “Yapılacak bu seçim öncesinde, uzun uzun yapılan istişareler neticesinde daha kıpırdak ayrımsız Malatya amacıyla biz varız dedik. Bu karar topyekün, ilgilendiren olduğumuz topluma, coğrafyamıza, Türkiye’ye cebin duyduğumuz sorumluluktur” dedi.

Türkiye’üstelik 30 balaban şehirden biri olan ve kayısı kabilinden aynı dünya markası ekstra ürünü olan Malatya’nın mevki ihracatında kırıcı ayrımsız karşılığın olması gerektiğini rapor fail Baştürk, “Amma değil maalesef. Malatya’nın Türkiye ihracatı içindeki payı, hoppadak ve yemeden içmeden yüzde 0,2. Yani binde 2. Onun bile yüzdelik 80’i kayısıdan oluşuyor. Da ihracatımız diğer illere kıyasla gelişigüzel geçen yıl geriliyor.” İfadelerine düz verdi.

Son 15 yılda Adıyaman ihracatının 2 tekmil, Maraş’ın 4, Elazığ’ın 6 ve Gaziantep’in 20 ikmal artırmasına rağmen Malatya’nın hemen ihracatını 1,5 kat artırabildiğini üstelik dile getiren Baştürk, “Bunu bile kayısı üreticilerimize borçluyuz. Esasen, eş şehirlerden Maraş’ın 13, Denizli’nin 28 firmayla kaşkariko edildiği bildirme çok ihracat eden 1000 firma beyninde Malatya sadece 1 firmaya topluluk. Meğerse 2010 yılına kadar 4’tü. Düşünsenize 1000 firmadan 1 firma. Elden bu üstelik taşın altına elimizi koyma sorumluluğunu bize vermez mi? Hızla yanı başımız birlikte Gaziantep, Kayseri, Kahramanmaraş, Adıyaman ihracat rakamlarını dahi görüyoruz” şeklinde konuştu.

Malatya’nın yeni tıpkı vizyonu adalet ettiğinin altını çizen Başbuğ Adayı Baştürk, “Bu site bölgemizin şef şehridir. Bu şehir hararetli ve bir olmayı hak ediyor. Bu site yaşadığımız ve çocuklarımızın yaşayacağı şehirdir. Bu şehrin tecim ve sanayisi üzere ayıracak zamanımız, söyleyecek sözümüz, sorunları çözecek birikimimiz var. Malatya potansiyelini örtmek zorunda, herkes buna çiğin vermeli. Biz gelişigüzel yürüyeceğiz. Gelişigüzel çözeceğiz. Gelişigüzel kazanacağız. Gelişigüzel yöneteceğiz. Uyumla, vakarla, liyakatla, güvenle” şeklinde konuştu.

Malatya’nın esnafına, sanayicisine ve tüccarlarına projelerini paylaşıp anlatacaklarını dahi tabir fail Baştürk, “Böyle aynı günde buraya kadar gelip coşkumuza eş olmanızdan âlem, hepinizin yüreğine ve ayaklarına keyif diyor, şükranlarımı sunuyorum. Ticaret ve Uran Odası encümen seçimlerinin Malatya’mıza, Türkiye’mize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Konuşulacak haddinden fazla laf, söylenecek haddinden fazla kortej var, amma zaman konuşma zamanı değil. Bu site için kolları sıvayıp sahaya zül, himmet, edinim ve başarma zamanı. Hazirun uğrunda çokça kemiksiz meze veriyorum. Bu kent amacıyla var gücümle çalışacağıma meze veriyorum. Malatya’nın saygıdeğer ticaret erbabı dostlarımızı 2 Ekim 2022’üstelik yapılacak seçimde ‘Mavi’ listeyi tercih edeceklerinde gelişigüzel güçlü Malatya’yı düz yazı edeceğimize inancım tamdır” diyerek konuştu. – MALATYA

Share: