Muaythai miniklerde Antalya şampiyonu olan Rümeysa’dan şişman maksat

Muaythai’de miniklerde Antalya il şampiyonluğu ve Türkiye 3’sü olan 11 yaşındaki Rumeysa Altay, hedefinin Türk bayrağını yabancı ülkelerde dalgalandırmak olduğunu söyledi. 11 yaşındaki Muaythai sporcusu Rumeysa Altay, Antalya’da yapılan müsabakada miniklerde yer birincisi oldu. Türkiye Muaythai Federasyonu 2022 yılı elektrik programında kayran kayran “Dumlupınar Meydan Muharebesi Zaferi 100. Yılı Torunlar minik ile yıldızlar Muaythai Türkiye Şampiyonası Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Spor Salonu’nda yapıldı. Şampiyonadan Türkiye 3’sü olarak dönen âdeta sportmen, yakında gerçekleşecek dünya şampiyonasına antrenörü ve ailesinin desteğiyle hazırlandığını ifade ederek, İstiklal marşını ve Türk bayrağını ecnebi ülkelerde ululamak istediğini söyledi.

” İlk müsabakada toprak şampiyonu”

Katarakt ilçesinde ailesiyle dinamik Rumeysa Altay, 6 yaşında tekvando ile spora başladığını ve 9 kamer ilk Muaythai sporuyla tanıştığını belirterek, ” Spora ailemin desteği ile başladım. Tekvando sporunda yağız kuşağa kadar yükseldim. 9 aydır Muaythai sporu yapıyorum. Çıktığım geçmiş müsabakada devlet şampiyonu oldum” dedi.

Kendi kilosu ve yaşında müsabakaya katılan biricik sportmen

Antalya mülk şampiyonluğunda öz kilo ve yaşında rakibi olmadığı için kendisinden gözyaşı ve kilo yerine şişman sporcuyla uğraşmak zorunda kaldığını kaydeden Rumeysa Altay, “Muaythai müsabakasında Antalya yer birincisi oldum. Bu müsabakada Antalya ilinden miniklerde katılan tek sportmen bendim. Benden yaşça ve kilogram namına iri bir sporcuyla mücadele ettim ve onu yenmiş ederek mülk şampiyonu olmayı başardım. Zer madalyayı aldım. Dumlupınar’da Türkiye Muaythai Federasyonunun düzenlediği 100. Sene müsabakasında Türkiye 3’üncüsü oldum ve tunç madalya almayı türe kazandım” şeklinde konuştu.

“Bayrağımı ululamak istiyorum”

Antrenmanlarının devam ettiğini rapor fail Rumeysa Altay, “Aynı günüm sakil geçiyor. Okula gidiyorum eve gelip bire bir müddet dinlemiyorum. Sonraları kum torbasında çalışıyorum. Akşam Ezanı spor salonunda çalışmaya devam ediyorum. Geceleyin geç saatlere büyüklüğünde çalışıyorum. Bazen şeb ikiye büyüklüğünde bitmeme ediyor.10 Eylül’de iller arası yarışma olacak. Buraya katılacağız. Teşrinisani ayında gerçekleşecek Uluslararası Yalınlık Cup Muaythai Yarışmasında ülkemi düzen edeceğim. Antrenörüme ve aileme çokça teşekkürname ediyorum. Bana bindi oldular. Ego acun müsabakasına akmak istiyorum. ve bayrağımı yüceltmek istiyorum” dedi.

Ata Mehmet Altay ise karı namına spor sevdalarının olduğunu, kızları Rumeysa’nın bunu taçlandırdığını belirterek, “Rumeysa’dan siftinlik iki çocuğumuz daha var. Onlarda ablalarının yolundan gezmek istiyorlar. Ev namına elimizden gelen seçme cins desteği vermeye hazırız, kızımızın yanındayız” şeklinde konuştu. – ANTALYA

Share: