Mudanya’da Sel Sonrası Tamir ve Saflık Çalışmaları Bitmeme Ediyor

Kentte yaşanan başat ve su taşkınlarının ardından ekiplerini seferber eden Mudanya Belediyesi, zarar gören yolların açılması ve  bozulan yolların kararlı malzeme ile iyileştirilmesi üzere çalışmalarına devam ediyor.

Mudanya Belediyesi Bilgi İşleri Müdürlüğü ekipleri, akva yağış sonrası meydana gelen selin ardından bozulan yolların bakım ve tamir çalışmalarını sürdürüyor.

Mudanya’da yaşanan akarsu taşkınlarına cebin Marifet İşleri Müdürlüğü, Polis Müdürlüğü, Erişim Müdürlüğü, Saflık İşleri Müdürlüğü ve Mudanya Belediyesi Arama Istirdat birimi ekipleriyle simultane müdahaleye başlayan Mudanya Belediyesi, selin arkası sıra gerekseme duyulan herhangi bir noktada bindi sağladı.

İlçe merkezi ve kırsalda baran sonrası bozulan parke taşlarının ve engel gören asfaltın onarımının yanı sıra cadde ve sokaklarda temizliğin bile sürdüğünü kaydeden Mudanya Şehremini Hayri Türkyılmaz, şunları söyledi:

“Yaşanan sel afetinde destekleriyle yanımızda olan Cumhuriyet Ahali Partisi Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, Umumi Başkan Yardımcımız Oğuz Kaan Salıcı, İstanbul Büyükşehir Uray Başkanımız Ekrem İmamoğlu, Bursa Valimiz Yakup Canbolat, Mudanya Kaymakamımız Ayhan Dikişçi, İstanbul Ilbay Yardımcımız Faik Oktay Sözer, CHP İl Başkanımız İsmet Kara, Bursa Milletvekillerimiz, Nilüfer Belediye Başkanımız Turgay Yiğitlik, Gemlik Belediye Başkanımız Mehmet Erek Sertaslan, Kastamonu CHP İl Başkanımız Hikmet Erbilgin, Kastamonu Milletvekilimiz Hasan Baltalı, muhtarlarımız, dostlarımız ve hemşehrilerimize eski olsun dilekleri üzere teşekkür ediyorum. Çalışmalarımıza bindi veren AFAD ve yönlendirilen ilçe belediyelerinin ekipleri ve BUSKİ ekipleri ile belediyemizin kül birimlerine özverili çalışmalarından ekolojik ortam teşekkür ediyorum. Tıpkısı henüz böylesine afetlerin yaşanmaması dileğiyle tam hemşehrilerime önceki olsun.”Share: