Muğla JASAT ekipleri dolandırıcıları saklandığı yerde yakaladı

Muğla JASAT ekipleri dolandırıcıları saklandığı yerde yakaladı

MUĞLA – Muğla diyar Güllabi Komutanlığı’na sınırlanmış JASAT ekipleri ayyarlık şüphesi ile Mersin Ağacı ilinde kâin 4 şüpheliyi yaptıkları faaliyetler ile yakalayıp Muğla’ evet getirdi.

Edinilen bilgiye bakarak, Muğla’nın Köyceğiz ilçesine sınırlanmış Kaynak Mahallesi’nde durma fail Alican Y. isimli kişi internet alışveriş sitesi üzerinden cep telefonu satın kabul etmek üzere ilanda belirtilen M.S. kod isimli nefer ile iletişime geçerek namına verilen hesaba 9 bin TL gönderdiğini, sonrasında şahsın telefonu kapatarak ürünü göndermemesi üzerine dolandırıldığını beyan ederek Köyceğiz İlçe J.K.lığına müracaatta bulundu. Başvurma konusunda Muğla İl Kurnaz Komutanlığı’na bağlı JASAT ekipleri ayyarlık üzerine inceleme başlattı. JASAT ekiplerinin incelemeleri ve takibi sonucunda Cumhuriyet Altını Başsavcılığının talimatı ile teferruatlı ve huysuz tetkikat sonucu, şüphelinin bankalardaki hesap hareketlerinin inceleyen JASAT ekipleri G.B.,J.S., H.U.ve A.E. isimli şahısların birbirileri ile bağlantılı oldukları, bu işlemleri tevhit şekilde yaptıkları ve Türkiye genelinde 44 ayrı dolandırıcılık olayından kısaca 2 milyon TL mülk hesaplarına geçirdiklerini belirleme fail ekipler, Muğla İl Açıkgöz komutanlığına sınırlanmış JASAT timleri yoluyla Mersin ilinde yapılan operasyon ile yakalandı.

JASAT ekipleri aracılığıyla şüphelilerin bulundukları üç ayrı adreste yapılan kontrol sonucu; 10 sayı banka kartı, 2 adet azar adisyon kartı, 2 sayı laptop, 6 adet el telefonu, 9 adet simkart, 1 adet adisyon hareketlerinin kayıtlı olduğu akıl defteri, azar kıvrak bankacılık hesabında 238 bin TL dünyalık ele geçirildi.

İşlemlerinin arkası sıra adliyeye gönderme edilen G.B.,J.S. isimli eşhas tutuklanarak cezaevine irsal edildi. H.U. ve A.E. isimli eşhas adli arama şartı ile azade bırakıldı.

Share: