Muğla’da geriden geriye yapıların yıkımı sürüyor

Muğla’nın Marmaris ilçesinde habersizce yapılaşmayla savaşım çalışmaları kapsamında imara çap olduğu belirlenen yapıların yıkımına devam edildi.

Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ve Milas Belediyesi Selen İşleri Müdürlüğü ekipleri, çaktırmadan olduğu gerekçesiyle katabolizma kararı verilen Çökertme Mahallesindeki bir tane eğik 10 yapının yıkımı amacıyla mesai başlattı.

Bölgeye mevrut ekipler, gelişim makineleri yardımıyla habersizce yapıların yıkımına başladı. Buradaki katabolizma çalışmalarının perşembe gününe kadar devam edeceği öğrenildi.

Ekipler cuma namazı haset bile Gökbel Mahallesinde tıpkısı taş habbe yıkımını gerçekleştirecek.

Cep Mahallesinde betonarme yapıların dışında 3 sinsice ihdas binanın dahi tayin edildiği, bina sahiplerinin arzu ettiği süre içerisinde nakil eyleminin gerçekleşmemesi yerinde burada de yıkımın yapılacağı bildirildi.

Milas Şehremini Muhammet Tokat, gazetecilere yaptığı açıklamada, kentin natürel yapısının namevcut edilmesine müsaade etmeyerek gizlice yapılara göz yummayacaklarını söyledi.

Vatandaşları kıygın ika yolunda olmadıklarını tamlayan Tokat, “Anne amacımız kent dokusunu ve doğayı yüklenmek. Yaptığımız temas emek, herhangi bir aplikasyon ülfet çerçevesinde gerçekleşmektedir. Vatandaşlarımız yaptıkları seçme uygulamada hukuku ana alırlarsa bu cins sonuçlar on paralık yaşanmayacaktır.” dedi.

Tokat, yasal olmayan yapılaşmanın önüne döndürmek üzere çalışmaların devam edeceğini sözlerine ekledi.

Share: