Muhtarlar Günü’nde cinayet dinamik kocabaşı tutuklandı

Muhtarlar Günü’nde cinayet işleyen kocabaşı tutuklandı

ÇANAKKALE – Çanakkale’nin Ezine ilçesinde Muhtarlar Günü’nde ayrımsız kocabaşı, tartıştığı kişiyi zırh ile vurarak öldürdü. Olaydan sonraları gözaltına alınan Muhtar, emniyetteki işlemlerinin ardından irsal edildiği adliye çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay, saat 04.00 sıralarında Ezine’deki bire bir restorantta meydana geldi. İddiaya göre, ispirto düz bire bir ekip arasında kâin Kocabaşı E.B. ile Hasan Rüya Durmaz ortada daha bilinmeyen tıpkısı sebepten tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi konusunda, muhtar olan E.B., taşıma ruhsatı kâin zırh ile Hasan Umut Durmaz’a 2 halk keskin etti. Kurşunların sol bağır altına hamiş ettiği Durmaz, hayatını kaybetti.

Gözaltına alınan Muhar E.B., emniyetteki işlemlerinin ardından irsal edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Muhar E.B. emniyetteki ifadesindesinde şunları söylemişti, “Yemek yediğimiz esnada adıma kayıtlı 17 ST 740 plakalı aracımı masada mevcut Kadir Yılmaz’a olaydan aynı çağ ilk şifahen 295 bin TL tutarında satmıştım. Alacağım miktar karşısında çek alacaktım. Ancak bu mantıklı olmadığı için satıştan vazgeçtim. ve bu muamele resmi namına kayıtlara geçmedi. Gerçekleşmeyen bu mir işlemi yemek esnasında gündeme geldi ve masada bulunan ismini sonraları öğrendiğim 25-30 yaşlarında iri yapılı canlı Hasan Düş Durmaz isimli can bana hitaben ‘sen şerefsizsin, sen insan mısın, sözünde durmamışsın’ diyerek ayağa kalktı ve benim sağ dizimin altına tekme attı ve aramızda itişme oldu. Bu esnada üzerimde bulunan beylik tabancamı vücuduma iki aracılığıyla sarılarak almaya çalıştı. Ego silahımı almaması için silahımı korumaya çalıştım, boğuşma bodur bir süre bitmeme etti. Bu esnada zırh patladı. Silahın birçok el patladığını hatırlamıyorum. Olay esnasında ben de alkollüydüm ve karşı taraf üstelik alkollüydü. Fenomen yerinden kaçmadım, olay namına gelen kolluk görevlilerine doğrulama oldum, silahı rızamla teslim ettim. Fenomen ile ait hatırladıklarım bunlardan ibarettir. Ego Hasan Umut Durmaz isimli şahsı tanımam, elan geçmiş tek görüşmedim, hangi aksiyon yaptığını bilmem” dedi.

Share: