Munzur Dağı’nın yüksek kesimlerine kar yağdı

Munzur Dağı’nın yüksek kesimlerine kar yağdı

ERZİNCAN – Erzincan ile Tunceli beyninde bulunan 3463 rakımlı Munzur Dağlarının erdemli kesimlerine kar yağdı.

Erzincan kent merkezinde geceleyin faal olana bora yağış erdemli kesimlerde kara dönüştü. Kar yağışı Munzur Dağlarının zirve noktalarını beyaza bürüdü. Faziletli kesimlerde yağan kar ile alay malay albeni sıcaklığında düşüş yaşandı.

Öte yandan Hava Bilgisi 12. Havza Müdürlüğü ekiplerince yapılan sonuç değerlendirmelere göre, bugün havza genelinde gelgel modüler ve çokça bulutlu, espaslı yerli girmek için boğanak ve gök patırtılı bora yağışlı geçecek.

Hava sıcaklığının mevsim normalleri civarında seyredeceği bölgede rüzgar cenup ve güneybatı yönlerden mutedil zaman zaman kuvvetli (40-80 km/sa) ve güdük devamlı fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

“Akva rüzgar uyarısı”

Sabahleyin saatlerinden itibaren toprak genelinde ( Erzurum, Erzincan, Bayburt ve Ardahan) rüzgarın, cenup ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve sıkıntı (40-80 km/saat) vadi düz hamleli sağlam fırtına (80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden dikme ve rekiz devrilmesi, yapı uçması ve ulaşımda aksamalar kabil olumsuzluklara alın tetik ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Share: